CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Znovuotevření haly Terminálu 1

Aktuality
Znovuotevření  haly Terminálu 1

Znovuotevření haly Terminálu 1

26.6.2016

Letiště Praha slavnostně otevřelo modernizovanou halu Terminálu 1 se zbrusu novým Visitor Centrem. Turisté mířící do České republiky se v něm dozví všechny potřebné informace na jednom místě. Příbuzní a známí mohou na přílet svých blízkých čekat v novém prostředí Mattoni Baru. Letiště pro návštěvníky Prahy připravuje i další změny v interiérech. Cestující budou hned po příletu vítat motivy turistických skvostů Prahy i dalších míst České republiky. Změny v interiéru jsou součástí dlouhodobého projektu Měníme letiště pro vás, který si klade za cíl zpříjemnit prostředí letiště, zlepšit služby a motivovat cestující k další návštěvě.

Historicky jedna z nejstarších budov Letiště Václava Havla Praha, příletová hala Terminálu 1, se dočkala první převratné změny ve své historii. Stavební úpravy probíhaly od března tohoto roku, a to za plného provozu letiště. Modernizovaná hala se zbrusu novým Visitor Centrem a Mattoni Barem se dnes slavnostně představila veřejnosti za účasti zástupců Českého Aeroholdingu a Letiště Praha, Prague City Tourism a společnosti Lagardere Travel Retail, provozovatele nového baru.

Nejvýraznějším prvkem přeměněné příletové haly Terminálu 1 je nové Visitor Centrum. Návštěvníci zde na jednom místě získají veškeré informace spojené s přílety a odlety či službami letiště, turistické informace o Praze a České republice, bude jim poskytnuta pomoc při výběru dopravy z letiště. Kromě toho si budou moci na stejném místě hned vyměnit peníze, sjednat taxislužbu nebo zakoupit jízdenky na MHD.  Otevírací doba Visitor Centra kopíruje provozní dobu samotného letiště, cestujícím tak bude připraveno nabídnout stoprocentní zajištění servisu.

Osm z deseti klientů se na informační přepážce Prague City Tourism ptá na cestu do hotelu, případně na možnosti dopravy do centra města. Prodávají se zde především jízdenky na MHD, jízdenky Českých drah, turistická karta Prague Card a vstupenky na kulturní akce. V rámci partnerství s agenturou CzechTourism poskytují zaměstnanci turistického informačního centra také informace o celé České republice. Klienti se nejčastěji ptají na Karlovy Vary, Brno, Český Krumlov a turistické cíle Středočeského kraje, jako jsou Kutná Hora, Karlštejn nebo Český ráj. Od roku 2014, kdy bylo turistické informační centrum na Terminálu 1 otevřeno, zodpověděli jeho pracovníci turistům již přes 120 tisíc dotazů.

Přeměnou prošel i interiér příletové haly Terminálu 1. Došlo k prosvětlení a celkovému optickému zvětšení prostoru, který byl doplněn o praktické prvky pro cestující. Přibyly pobytové zóny se stoly s možností nabíjení notebooků a mobilních telefonů. Cestujícím usnadní orientaci nový centrální informační totem zobrazující přílety a odlety. Hala získala i zajímavý prvek obrazu z živých květin.

Nově se návštěvnící hned při vstupu do příletové haly mohou osvěžit v nově otevřeném Mattoni Baru, který kromě alkoholických i nealkoholických nápojů nabízí i slané a sladké občerstvení za rozumné ceny.

Změny v příletové hale Terminálu 1 jsou teprve první fází chystaných proměn interiérů letiště. Zároveň probíhá výměna sedaček v jednotlivých odletových čekárnách za pohodlnější a praktičtější variantu. V prostorách za pasovou kontrolou jsou také postupně instalovány nejrůznější grafické motivy, které mají upozornit na turistické zajímavosti Prahy a České Republiky. Velkoformátové obrazy představí české památky jako je Karlštejn nebo Český Krumlov, ale i zajímavé osobnosti z řad českých umělců. K vidění budou čeští světoznámí režiséři, jakými jsou například Miloš Forman, Jiří Menzel nebo Karel Zeman. Zobrazeno bude rovněž české umění, cestující se tak seznámí s typickými kubistickými či secesními motivy.

Příletová hala Terminálu 1 patří k nejstarším objektům letiště. Vznikla v polovině 60. let podle návrhu kolektivu architektů Karla Filsaka a Karla Bubeníčka. Nová podoba respektuje původní architektonický návrh, který byl symbolem odvážné architektury své doby.

zdroj: www.prg.aero