CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Malta zažívá nárůst počtu turistů

Aktuality
Malta zažívá nárůst počtu turistů

Malta zažívá nárůst počtu turistů

28.7.2016

Příjezdový cestovní ruch na Maltě zažívá opět růst v prvním pololetí letošního roku i v měsíci červnu. Výsledky zveřejnil National Statistics Office point. Po velmi úspěšné zimní sezoně, kdy na Maltě bylo velmi příjemné počasí a značný nárůst turistů se zaznamenal v nízké sezoně, vzestup počtu příjezdů stále pokračuje i v současné letní sezoně.

V červnu 2016 přijelo na Maltu celkem 195 000 turistů, znamená to nárůst oproti minulému roku o 5,8%. Ze statistik vynecháváme turisty ze velkokapacitních  parníků, kteří stráví na Maltě méně než 24 hodin.  Největší nárůst byl zaznamenán u věkové skupiny okolo 24 let, celých 23%.  Je to také díky festivalu MTV, který se každoročně koná na konci června a přitahuje zejména mladé lidi.  Příjezdy turistů z EU vzrostly o 7,2% oproti červnu minulého roku.  Ze statistik je patrné, že začínají převažovat turisté organizující si dovolenou sami přes internet nad turisty cestovních kanceláří. Nárůst nezávislých cestovatelů byl v červnu o 23 597, pokles klasických zájezdových turistů o 10 641, průměrný počet přenocování se ustálil na 7,5 nocí.

Celkový počet přenocování v měsíci červnu dosáhl 1,44 miliónů, což je navýšení o 8,6% oproti minulému roku a celková útrata turistů byla 170mil Eur, navýšení o 4%.  O nárůst příjezdů se postarala zejména Itálie, UK a Francie. Příjezdy německých turistů, které tvoří také velké procento, zůstaly na stejné výši jako v červnu 2015.

První pololetí znamená pro Maltu kumulativní navýšení příjezdů o 74 000 , celkový počet za prvních šest měsíců dosáhl úctyhodného čísla 835 000, což je dvojnásobek maltské populace. Počet nezávislých cestovatelů narostl i za první půlrok o 21,7% , počet klientů cestovních kanceláří naopak poklesl o 3,9%, průměrný počet nocí se ustálil na sedmi.

Na Maltě stále převládá ubytování hotelového typu, ale zvyšuje se i počet turistů ubytovaných v soukromí.  V první polovině roku byl nárůst přenocování v hotelích o 5% na celkových 602 380 turistů, ubytování v soukromí využilo o 46 019 turistů více na celkových 227 470.

Američané objevují Maltu, jejich nárůst příjezdů byl nejvyšší v první polovině roku. Následují je Španělé, Nizozemci, turisté ze Skandinávie, UK, Itálie, Francie a Německa. Útrata se během prvních šesti měsíců navýšila o 36mil Eur na úctyhodných 656 mil EUR.

CEO Maltské centrály cestovního ruchu, pan Paul Bugeja, vyjádřil uspokojení nad vývojem příjezdové turistiky na Maltě. Malta je považována za bezpečnou destinaci, což velmi pomáhá v rozvoji cestovního ruchu. Malta je vzdálena od Prahy pouhé 2,5 hodiny letadlem. Spojení zajišťuje Air Malta a ČSA, tedy celkem 4 přímé lety na Maltu v letním období.

 

ZDROJ: ttg.cz