CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Nejdelší skluzavka světa

Aktuality
Nejdelší skluzavka světa

Nejdelší skluzavka světa

8.7.2016

 

24. června 2016 byla v londýnském Olympijském parku královny Alžběty otevřena nejdelší skluzavka na světě. Měří 178 metrů a cesta z vrcholu, který se nachází 76 metrů vysoko, až na zem trvá zhruba 40 sekund.

BEZ KOMENTÁŘE: V Londýně otevřeli nejdelší krytou skluzavku na světě
 

Skluzavka se točí kolem ArcelorMittal Orbit tower, věže, kterou navrhnul sochař Anish Kapoor. Jezdci na ní musí používat podložky pro lepší skluz a také ochranné helmy, jelikož se na ní dá vyvinout rychlost až 24 kilometrů za hodinu. Vstupenky stojí 22 eur, a to včetně návštěvy vyhlídkové terasy.

„Čtyři roky po olympiádě jsme se rozhodli k věži přidat klouzačku, která by měla být také považována za umělecké dílo,“ podotkl Peter Tudor, ředitel návštěvnického centra. Dodal, že už dříve lidé klikatou budovu považovali za „helter-skelter“, čímž odkazuje ke stejnojmenné písničce Beatles o jízdě v zábavním parku.

Návštěvníky se na skluzavce snaží její tvůrce, belgický umělec Carsten Holler dezorientovat, jelikož projíždí z osvětlené části do naprosté tmy a nedokážou proto zcela odhadnout, kde se nachází a kdy přijde zatáčka či sjezd.

Věž ArcelorMittal Orbit tower v Olympijském parku královny Alžběty.

Věž ArcelorMittal Orbit tower v Olympijském parku královny Alžběty.

FOTO: Profimedia.cz

Pokud jsou návštěvníci schopni dole chytit dech, popisují jízdu jako osvěžující a povznášející. „Bylo to strašidelné, ale zároveň vzrušující,“ podělil se o pocity Arfah Farooq. „Je tam spousta zatáček a obzvlášť v těch tmavých částech jsem měl trochu strach. Když jsem dojel dolů, teprve jsem si uvědomil, jaká je to vlastně výška. Ale stejně chci jít znovu,“ dodal.


Zdroj: novinky.cz