CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Do Turecka odletělo 80% lidí

Do Turecka odletělo 80% lidí

17.7.2016

 

Travel Service: Do Turecka odletěly čtyři pětiny turistů

17.07.2016 12:01 Aktualizováno 17.07. 13:20

 

Do Turecka, kde se v pátek v noci uskutečnil nezdařený vojenský převrat, v neděli ráno odletělo se společností Travel Service na dovolenou asi čtyři pětiny českých turistů). Zbytku klientů cestovní kanceláře se nabídlo storno zájezdu či změnu na jinou destinaci. V tureckých letoviscích je podle nich úplný klid.


Let Travel servis (ilustrační foto).
"Na letu do Antalye, který odlétal ve 04.45 ráno, nám z celkové kapacity 121 míst nenastoupilo k odletu osm pasažérů," řekl marketingový ředitel Exim Tours Stanislav Zíma. Klienti, kteří neodletěli, mají možnost si svoji dovolenou posunout (v tom samém hotelu), nebo zcela změnit destinaci. Tato možnost platí pro odlety do 19. července. "Na místě neevidujeme přání si dovolenou zkrátit a předčasně se vrátit," dodal.

Klientů CK Alexandria odletělo 40 procent, deset procent jich využije možnost uplatnit storno zájezdu a zbytek jinou destinaci. Mluvčí kanceláře Petr Šatný uvedl, že všichni jejich klienti, kteří v Turecku jsou, chtějí nakonec v dovolené pokračovat.

Firo Tour vypravovala klienty do Turecka v sobotu podvečer. Odletělo asi 70 procent turistů, kteří měli naplánovanou dovolenou. "Ti, co projevili zájem o překnihování, tak jsme jim překnihovali zájezd na jinou destinaci s odletem v neděli či v pondělí. Klienti, kteří odletěli, přijeli do hotelů v pořádku a žádné problémy nebyly," uvedla ředitelka prodeje kanceláře Alena Pilná.

"Situace na turecké riviéře zůstává bezproblémová, podle zpráv od našich delegátů to uklidnilo i klienty, kteří tak pokračují v dovolené. Žádné problémy hlášené nemáme. Přesto klientům, kteří mají koupený zájezd do konce následujícího týdne, nabízíme bezplatně možnost vyměnit Tureckou riviéru za jinou destinaci," upozornil mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Ministerstvo zahraničí doporučilo Čechům necestovat do Ankary, Istanbulu a na jihovýchod země. I v přímořských letoviscích mají být lidé maximálně obezřetní.

 

Zdroj: tyden.cz