CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Zájem o FIRST MINUTE

Aktuality
Zájem o FIRST MINUTE

Zájem o FIRST MINUTE

24.1.2012

Češi už raději nakupují first minute zájezdy


Ilustrační fotoZájem o nákup first minute zájezdů meziročně vzrostl, poptávka stoupá hlavně na internetu. S časovým předstihem si v rámci katalogového prodeje lidé nakoupili o 10 % více zájezdů a on-line prodej se zvýšil dokonce o 60 %. Vyplývá to ze statistik největších cestovních kanceláří a agentur na trhu za uplynulé tři měsíce. Důvodem nárůstu poptávky je podle nich brzké zahájení prodeje a množství bonusů, které jsou s nákupem formou first minute spojeny.

Nabídka first minute zájezdů na letošní sezonu odstartovala již v polovině října 2011, což je o tři týdny dříve než v předchozí sezoně. Podle prodejců zájezdů letos patří mezi nejoblíbenější destinace v rámci prodeje first minute Řecko, Itálie a stále se zvyšuje zájem o dovolenou v Turecku.

„Za poslední tři měsíce jsme zaregistrovali 62% meziroční nárůst prodeje first minute zájezdů. Důvodem tak vysokého vzrůstu prodejů je, že jsme letos získali nabídky cestovních kanceláří ještě dříve, než byly vytištěny katalogy. Tedy s obrovským časovým náskokem oproti loňsku,“ sdělil marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz Michal Tůma.

Prodej first minute dovolené tvoří nejvýznamnější podíl v rámci prodejů zájezdů a cestovní kanceláře potvrdily, že poptávka po dovolených s bonusem za včasný nákup stoupá na úkor prodeje last minute zájezdů.

„Aktuálně se v takzvaném first minute režimu prodá 35 až 40 % celkového objemu zájezdů. Naopak počet last minute zájezdů rok od roku klesá. Vysvětluji si to tím, že cestovní kanceláře dokážou lépe odhadnout svůj prodejní potenciál a nejsou nuceny vyprodávat v tak velkých objemech neobsazené kapacity,“ uvedl marketingový ředitel Exim Tours Stanislav Zíma.

Díky bonusům je možné cenu zájezdů snížit až o třetinu oproti standardní hodnotě. K nejoblíbenějším benefitům prý patří slevy pro děti do 18 let či pro seniory.
 
Zdroj: euro.cz