CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Dubaj začíná lákat

Aktuality
Dubaj začíná lákat

Dubaj začíná lákat

21.9.2016

Náhrada za Egypt a Tunisko. Dubaj začíná lákat i běžné turisty z Česka

 
Nově otevřená dubajská vládní agentura v Praze chce lákat na nové zábavní atrakce a možnosti kulturního vyžití. Zhruba za tři měsíce se v Dubaji otevře první vodní Legoland na světě. Agentura vidí příležitost také v poklesu zájmu o tradiční dovolenkové destinace, jako je Turecko, Egypt či Tunisko. Některé cestovní kanceláře i dopravci už zaznamenali nárůst zájmu o Dubaj v desítkách procent.
 

Praha – Dubaj byla vždy vnímána spíše jako luxusní destinace. Nedávno otevřená pražská kancelář dubajské vládní agentury pro turistiku plánuje dosavadní image tohoto emirátu v kampaních zásadně změnit.

"Dubaj je skvělou destinaci nejen pro movitější páry a rodiny, ale také pro turisty s omezeným rozpočtem, mladé lidi a seniory," říká výkonný ředitel dubajské vládní agentury pro turistiku Issam Kazim.

Podle ředitelky pro strategická partnerství na zámořských trzích Jessie Lingové je český trh poměrně specifický tím, že na dovolenou do Dubaje vyjíždí velké procento lidí nad 55 let, což je srovnatelné pouze s poptávkou Japonců.

Chystaná kampaň bude cílit zejména na rodiny s dětmi, které chce dubajská vládní agentura přilákat vedle gastronomie na nejrůznější atrakce a rostoucí možnosti kulturního vyžití.

Jen za poslední měsíc se otevřela Dubajská opera, na jejímž zahájení zpíval slavný španělský tenorista Plácido Domingo, největší světový zábavní park IMG Worlds of Adventure a také Outlet Village. V následujících třech čtyřech měsících otevře emirát ještě větší zábavní park s názvem Dubai Parks and Resorts, v němž bude mít světovou premiéru vodní Legoland.

Podle tuzemských cestovních kanceláří jsou už teď Spojené arabské emiráty jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících turistických destinací. Loni Dubaj navštívilo téměř 45 tisíc českých turistů.

"Oproti loňsku zaznamenáváme nárůst zájmu v desítkách procent a na příští rok očekáváme nárůst klientů o třetinu. Dubaj a celé emiráty naši klienti vnímají jako naprosto bezpečné místo s vynikajícími službami," říká Jan Bezděk, mluvčí cestovní kanceláře Fischer. Podle něj si tři čtvrtiny klientů této cestovní kanceláře kupují zájezdy s pobytem v pětihvězdičkovém hotelu.

Důležitou roli v dosavadním růstu poptávky hraje také fakt, že čeští občané od roku 2013 do Dubaje nepotřebují víza a stále se rozšiřuje nabídka dopravců. K dispozici jsou denně tři letecké linky z Prahy – od společností Emirates, Travel Service a FlyDubai.

K rostoucímu zájmu o Dubaj přispěly cestovní kanceláře i rozšířením nabídky hotelů, která obsahuje i cenově přístupnější ubytování. "Průměrná cena prodaného zájezdu do Dubaje u masové turistiky se nyní pohybuje okolo 17 tisíc korun, ale jsou období, kdy se dá koupit už za necelých deset tisíc korun," dodává Papež.

Cestovní kanceláře nyní nabízejí týdenní letecký zájezd do tříhvězdičkového hotelu v Dubaji se snídaní už pod 16 tisíc korun, cena stejného zájezdu do hotelu se čtyřmi hvězdami je od 21 tisíc korun a v případě ubytování v pětihvězdičkovém hotelu začínají ceny od 25 tisíc korun.

Otevření dubajského zastoupení v Česku a podpora turismu je dalším krokem ke splnění vize Dubaj 2020. Podle tohoto vládního dokumentu chce Dubaj přilákat do roku 2020 celosvětově 20 milionů návštěvníků. V současné době tam zavítalo již 14,2 milionu lidí.

ZDROJ: Aktualne.cz