CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Přímé spojení z Prahy do 105 destinací

Přímé spojení z Prahy do 105 destinací

18.11.2016

Na Letišti Václava Havla Praha byl 30. října zahájen provoz podle zimního letového řádu. Během zimní sezony plánuje na letišti operovat 58 leteckých společností, z toho 53 na linkách pro cestující a 5 cargo dopravců. Nový letový řád obsahuje pravidelná spojení do 105 míst ve 39 zemích světa. V porovnání se stejným obdobím roku 2015 tak počet přímých pravidelných linek v osobní přepravě naroste o 4 a cestující se mohou těšit na spojení do 11 nových destinací. Zimní letový řád bude v platnosti do 25. 3. 2017.

Foto: archiv letiště

Foto: archiv letiště

„Letiště má za sebou historicky nejúspěšnější sezonu, a to jak rekordním počtem 145 destinací, tak i největším počtem odbavených cestujících. Ale ani zimní sezona nebude zaostávat, přinese spojení do jedenácti nových destinací v sedmi zemích světa. Cestující se mohou těšit i na dvě další dálkové linky do Číny od nových dopravců China Eastern Airlines a Sichuan Airlines, které zahájily svůj provoz již během léta a plánují ve stejné frekvenci pokračovat i v zimním období,“ chválí si vyhlídky na zimní období Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu, a dodává: „Svoji základnu tu otevře a celkově působení na pražském letišti rozšíří společnost Ryanair a řada dalších dopravců navýší své frekvence na stávajících destinacích, což se týká třeba Kyjeva, Eindhovenu či Neapole.“

Kromě dvou čínských dopravců se v zimním letovém řádu nově objeví nabídka společností Tunis Air s linkou do Tunisu a Sprint Air s linkou do Radomi. Také stávající dopravci přicházejí oproti minulé zimě s řadou novinek. Patří mezi ně linky ČSA do Birminghamu, Oděsy, Kazaně a Ufy či do Záhřebu, které aerolinka provozovala již během letního letového řádu. V zimě budou nově pokračovat i linky společnosti Volotea do Marseille a Toulouse. Společnost Norwegian zase zahájí pravidelné lety do Stavangeru.

Od zimního letového řádu na Letišti Václava Havla Praha přibude v pořadí již čtvrtý bázovaný dopravce. Svoji základnu tu otevře Ryanair, který ke svým stávajícím linkám od zimy přidává spojení do Říma/Ciampino a do Milána/Bergama.

Poprvé bude v rámci zimního letového řádu do Prahy létat i největší Airbus A380, společnost Emirates se rozhodla stávající kapacitu letounu pro 519 cestujících využít i v nadcházející sezoně.

Největší počet destinací s přímým spojením z Prahy je pro zimní sezonu plánován do Velké Británie, kam směřuje 12 tratí. Následují Itálie, Španělsko, Rusko a Francie s 9 destinacemi. Kromě Itálie tak u všech těchto zemí došlo k meziročnímu nárůstu destinací s přímým spojením z Prahy.

Největší počet nabízených letů v zimní sezoně bude do Moskvy s 58 spoji týdně. Na druhém místě je pařížské letiště Charles de Gaulle (53 spojů týdně), následují Amsterdam (50x týdně), Varšava (41x týdně) a Frankfurt (40x týdně).

V případě zimních dovolených se bude z Prahy nejčastěji létat do Dubaje a do egyptských měst Hurghada a Marsa Allam.

11 nových destinací v pravidelné přepravě:
Birmingham České aerolinie
Čcheng-tu Sichuan Airlines
Kazaň České aerolinie
Marseille Volotea
Oděsa České aerolinie
Šanghaj China Eastern Airlines
Stavanger Norwegian
Toulouse Volotea
Tunis Tunis Air
Ufa České aerolinie
Záhřeb České aerolinie
4 noví dopravci:
China Eastern Airlines, Sichuan Airlines,
Sprint Air, Tunis Air

Zdroj: TTG