CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Sněhové zpravodajství

Aktuality
Sněhové zpravodajství

Sněhové zpravodajství

22.2.2017

Chystáte se na lyže do italských či rakouských Alp? Přečtěte si, jak jsou na tom jednotlivá střediska se sněhem a počasím tento týden.

Arabba / Marmolada

V dolních částech středisek v okolí nejvyšší hory Dolomit Marmolady leží asi 28 cm sněhu, v poloze nad 2 000 m leží kolem 50 cm a v nadmořské výšce nad 3 000 m je až 75 cm sněhu. Během posledních dní v oblasti nenapadl žádný sníh.  Kvalita lyžování je velmi dobrá, sjezdovky jsou výborně upravené a každé ráno na lyžaře čeká pěkný manšestr. Je slunečno s teplotami v 1 500 m od -7 do 3 °C. Ve vyšších polohách kolem 2 000 m se pohybují od -7 do 2 °C. Ve výšce nad 3 000 m klesá teplota k -8 °C. Skvělé podmínky pro lyžování očekáváme i během dalšího týdne, kdy bude jasno až polojasno.

 

Tonale / Ponte di Legno

Na ledovci Presena leží v tuto chvíli mezi 100 a 150 cm sněhu. Passo Tonale hlásí na sjezdovkách 50-90 cm sněhu a v Ponte di Legno-Temu je sněhová pokrývka mezi 50 a 70 cm. V posledních dnech v oblasti nesněžilo. Sjezdovky bývají vlivem tepla v odpoledních hodinách spíše rozježděné, některé přejezdy jsou lehce vydřené. Lyžování na ledovci a severních svazích je ale perfektní.

Po celý další týden očekáváme jasno až polojasno s teplotami -5 až 5 °C. Jen v pátek má být zataženo se sněhovými přeháňkami. V sobotu 25. února se náměstí v Ponte di Legno koná od 17 hodin koncert Laury Pausini. V okolních vesnicích se od soboty do úterý připravují karnevalové oslavy s průvodem, alegorickými vozy, animačními programy, sjezdem lyžařských instruktorů s loučemi i malým občerstvením pro všechny.

Každé úterý a čtvrtek je v Passo Tonale k dispozici večerní lyžování na sjezdovce Valena od 20,30. Večer si zalyžujete i každou středu a sobotu v Ponte di Legno na sjezdovne Valbione od 20,30. Dětské programy Serate fun kids se zábavou, hrami a závody se pořádají ve středu v Passo Toneale u sjezdovky Vittori a ve čtvrtek v Ponte di Legno u kabiny do Tonale, vždy od 17,30.

 

Paganella

Na Paganelle leží sněhová vrstva od 20 do 60 cm. V posledním týdnu v oblasti nepřipadl žádný nový sníh. Pokrývka ležící na svazích v noci přemrzá, což zaručuje kvalitní lyžařské podmínky. Sjezdové tratě drží celý den až do zavíracích hodin. Při dojezdech se občas objevují ledové plotny. Teploty se pohybují mezi -8 a 4 °C.

V následujících dnech se těšíme na slunečné počasí, občas se vyskytne trocha oparu a velmi nízká oblačnost. V pátek se zatáhne s ojedinělým sněžením a od soboty se vrátí jasné slunečné dny. Tento týden v Itálii vrcholí karnevalové oslavy. V sobotu 25. února se uskuteční karneval pro děti ve městečku Fai della Paganella a v úterý 28. února jsou plánované velké karnevalové oslavy v Andalu. Jako každé pondělí pořádáme na chatě Dosso Larici, sjezdovka C uvítací drink pro naše klienty.

 

Livigno

V nejnižších polohách Livigna leží asi 40 sněhu, na okolních svazích je pak výška sněhové pokrývky do jednoho metru. V posledních dnes v oblasti nesněžilo. Lyžuje se na dokonale upravených sjezdovkách s výborným povrchem bez jediného kazu. Noční teploty se pohybují od - 15 do -6 °C, přes den vystupují k nule.

Po celý další týden bude podle předpovědi krásné slunečné počasí, které kromě lyžovaní a snowboardu láká také k projížďce na koni či výpravě na sněžnicích. V pátek očekáváme sněžení. V týdnu od 25. února se připravují různé doprovodné akce ke karnevalu, aneb na lyže jedině v maskách. Na straně Mottolino čeká na naše klienty zábava v après ski baru Kosmo. Přijeďte si užít příjemnou atmosféru, skvělou hudbu a nápoje za zvýhodněné ceny.

 

Val di Fiemme

Na svazích Val di Fiemme leží až 70 cm sněhu. V nejníže položených partiích sníh není a v posledních dnech ani nebyly žádné sněhové srážky. Sjezdovky jsou bezvadné a výborně upravené. Na Latemaru jsem nenašla jedinou chybu, lyžování bylo perfektní. Teploty se pohybují v rozpětí od -13 do 2 ˚C. Očekáváme, že každým dnem se bude teplota postupně zvyšovat. V pondělí a v úterý bude podle předpovědi polojasno, ve středu a ve čtvrtek se vyjasní s teplotami -7 až 2 ˚C. V pátek bude zataženo. Ve čtvrtek 23. února je ve skiareálu Alpe Lusia na horské chatě Chalet Valbona/Le Cune od 6,45 připravený zážitek v podobě lyžování a snídaně při východu slunce.

 

Madesimo

V Madesimu leží ve spodních partiích 25 cm sněhu, na sjezdovkách pak výška sněhové pokrývky dosahuje od 40 do 60 cm. V posledních dnech přibyly asi 2 cm čerstvého sněhu. Lyžuje se na krásně upravených svazích s manšestrem. Přes poledne je sníh trochu vlhčí. Teploty se pohybují od -3 ˚C v ranních hodinách, přes den vystupují až na 5 ˚C.  Otevřené jsou všechny sjezdovky kromě Canaloni a Camosci. O víkendech je k dispozici Baby park.

V dalším týdnu bude většinou slunečno s jasnou nebo polojasnou oblohou. V pátek se zatáhne a očekáváme přeháňky deště se sněhem. V sobotu a v neděli bude opět slunečno. Teploty se budou držet pod nulou, přes den budou stoupat na 5 až 7 ˚C. Navštivte etnografické muzeum MUVIS v Campodolcinu. Využijte také možnost bruslení ve sportovním centru v Madesimu nebo navštivte sobotní trhy v Chiavenně. V pátek 24. února se koná noční amatérský závod na lyžích rally skialp. Při této příležitosti bude otevřena restaurace Larici na svahu, zajištěna je také kabinová lanovka zdarma.

 

Saalbach / Leogang / Fieberbrunn

V okolí střediska Fieberbrunn leží v poloze 830 m přibližně 40 cm sněhu, ve výšce 2 020 m je to až 60 cm. V posledních dnech přibyly 2 cm čerstvého sněhu. Návštěvníkům jsou k dispozici všechny lanovky, sníh na svazích je pěkně upravený na manšestr. Brzy ráno bývá lehce namrzlý, později povoluje. Máme tu slunečné počasí s teplotami mezi 5 a 10 ˚C. Podmínky pro lyžování jsou tedy výborné.

V dalším týdnu bude proměnlivé počasí. Bude zataženo, ale ukáže se i sluníčko. Očekávat můžeme mrholení, déšť a v závěru týdne také sněhové přeháňky. Teploty se budou pohybovat od -2 do 10 °C. Ve čtvrtek může teploměr vystoupat až na 15 °C. Každé úterý se od 20,00 koná na sjezdovce před hotelem ski-show s akrobatickým lyžováním a dalšími zajímavostmi pro hosty.

 

Katschberg

V lyžařské oblasti Falkensteiner / Katschberg leží v nejnižších polohách 10 cm sněhu, na vrcholech dosahuje sněhová pokrývka asi 70 cm. Přeháňky v posledních dnech přinesly kolem 1 cm sněhu. S výjimkou jedné černé sjezdovky jsou v provozu všechny lanovky.

Převládá slunečné počasí s vysokými denními teplotami, které místy dosahují až 15 °C. To způsobuje úbytek sněhu na svazích. Lyžuje se na tvrdším povrchu. V dalším týdnu předpověď slibuje zataženou oblohu s občasnými sněhovými srážkami. Předpokládá se, že přibyde 5-10 cm nového sněhu.

 

Zdroj: kiwi.kkcg.com