CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Praha postaví nový terminál

Praha postaví nový terminál

6.4.2017

Letiště Praha postaví nový terminál a dráhu. Investuje 27 miliard

Vedení pražského letiště chystá na příštích deset let nevídaný investiční ruch. Rozvoj vzdušného přístavu má spolknout až 27 miliard korun. Velkolepé plány dnes u příležitosti 80 let od vypravení první linky představil šéf letiště Václav Řehoř. Peníze půjdou především do výrazného rozšíření současného Terminálu 2 a výstavby nové vzletové a přistávací dráhy. Letiště tak chce zvýšit kapacitu z dnešních 15 milionů cestujících na 21 milionů, výhledově pak až na 28 milionů cestujících.

„Máme jasnou představu, jaké jsou možnosti rozšíření letiště a jsme připraveni do rozvoje investovat,“ uvedl Řehoř. Novinkou je především rozšíření schengenského Terminálu 2, který byl otevřen teprve začátkem roku 2006. Letiště sice nehovoří o novém terminálu, „dvojka“ ale dostane rozlehlou přístavbu.

Celkový počet stojánek na letišti vzroste z dnešních padesáti na 75. Z toho bude 18 pro velkokapacitní letadla typu Airbusu A380. Dnes může tento letoun zajet ke čtyřem můstkům. V terminálu má vzniknout prostor až pro sedm odbavovacích ostrovů se 170 přepážkami.

http://www.info.cz/clanek/7445/letiste...-terminal-a-drahu-investuje-27-miliard