CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Tři tváře Itálie: Hory, pláže a záplava památek!

Aktuality
Tři tváře Itálie: Hory, pláže a záplava památek!

Tři tváře Itálie: Hory, pláže a záplava památek!

26.7.2017

1.

Jižní Tyrolsko

V italských Dolomitech v Jižním Tyrolsku najdete jedny z nejkrásnějších evropských hor. Spojuje se tu čistá příroda Alp a italská pohostinnost s nádechem Středomoří.

Vyznavačům pěší turistiky se tu nabízí přes 16 000 kilometrů značených cest panenskou přírodou, která je zařazena na seznam UNESCO. Na své si ale přijdou i cyklisté a labužníci. Vždyť právě tady jsou stejně doma knedlíky a špek jako špagety a víno. Symbolem Dolomit je skalní útvar Tre Cime di Lavaredo (2999 m n. m.).

Kolem něj se vine jedna z nejkrásnějších tras Dolomit, vedoucí z chaty Rifugio Auronzo. Dalším z významných míst je i muzeum místního rodáka, horolezce Reinholda Messnera, na vrchu Kronplatz (2275 m n. m.).

Unikátní supermoderní stavbu zapuštěnou do skály projektovala britská architektka Zaha Hadid (†65). Nadšenci mohou z vrcholu Kronplatzu sjet i na kole po nejznámější downhillové trati Jižního Tyrolska Herrnsteig.

Tre Cime di Lavaredo v Jižním Tyrolsku

2.

Sardinie

Smaragdový ostrov nebo Karibik Středomoří. Tak je často nazýván druhý největší italský ostrov. Částečně díky bujné zelené vegetaci i průzračné vodě modrozelené barvy. Na pobřeží dlouhém 2400 kilometrů se střídají útesy a skaliska porostlá piniemi s širokými pásy sněhobílých pláží.

Jedním z nejpopulárnějších míst ostrova je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severu. Do místního letoviska Porto Cervo míří luxusní jachty a schází se zde evropská smetánka. I proto tu najdete řadu butiků světových značek a stylové restaurace a kavárny. Proslulou lokalitou Smaragdového pobřeží je i nedaleká Baja Sardinia a Palau, obklopené jedněmi z nejkrásnějších pláží na ostrově.

Rodiny zase ocení jih ostrova s letovisky Chia a Santa Margherita di Pula, kde si můžete dosyta užít lákadel od vodních sportů a akvaparků, přes památky a vykopávky v okolí města Pula až po pozorování plameňáků či orlů skalních.

 

Pláž u města Chia na Sardinii

3.

Sicílie

Největší italský ostrov patří i k nejteplejším místům Itálie. A také k těm nejrozmanitějším. V bohaté historii ostrova se otiskly snad všechny velké civilizace od Řeků a Kartaginců přes Římany, Normany, Araby a Francouze. Tento mix vytváří na ostrově svébytnou atmosféru, kterou nikde jinde nenajdete.

Prozkoumávat ji můžete v překrásných městech Taormina, Catania, Trapani nebo Syrakusy i v hlavním městě Palermo. Milovníci plážového povalování tu najdou romantické zátoky s čistým mořem, které je díky skvělé viditelnosti vhodné i pro potápění a šnorchlování. Pro sportovně založené je bezpochyby největší zajímavostí ostrova sopka Etna, vysoká 3370 m, která je zároveň nejvyšší sopkou Evropy.

Přestože je ostrov u turistů velmi oblíbený, řada míst je tu neprobádaná a neposkvrněná turismem. Vyplatí se proto půjčit si vůz a po obrovském ostrově se porozhlédnout. Najdete tak kupříkladu přírodní park Zingaro poblíž vesnice Tonnara di Scopello na severu ostrova. Nejsou tu hotely ani silnice, jen desítky kilometrů pěších stezek podél pobřeží lemovaného řadou kamenitých zátok s písečnými plážemi vhodnými ke koupání.

Náměstí Piazza Pretoria v Palermu na Sicílii

 

ZDROJ: www.blesk.cz