CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Cestovky čekají rekordní rok

Aktuality
Cestovky čekají rekordní rok

Cestovky čekají rekordní rok

15.9.2017

Cestovky čekají rekordní rok. Zájem je o exotiku a nevšední zážitky

 

Cestovní kanceláře hlásí meziroční navýšení prodaných zahraničních i tuzemských zájezdů. Někteří prodejci letošní rok označují jako rekordní. Větší zájem je také o exotiku a kola.

Češi stále častěji vyjíždějí do zahraničí i po Česku. Zájezdů se letos podle Asociace cestovních kanceláří ČR meziročně prodalo o 7 až 10 procent více než za stejnou dobu loni. S předstihem se tak dá předpokládat, že rok 2017 bude nejlepším rokem pro české prodejce zájezdů od vypuknutí krize v roce 2008.

Tehdy cestovní kanceláře a agentury podle údajů Indexu očekávání firem, který sestavuje ČSOB, utržily 51,5 miliardy korun, což bylo zatím nejvíce v historii. K objemu tržeb z roku 2008 se prodejci poprvé přiblížili až loni, letos by pak tuto hranici mohli poprvé pokořit.

Česko dál přitahuje turisty. Vrací se Rusové, skokově rostou počty Číňanů

Česko dál přitahuje turisty.

Meziroční navýšení počtu prodaných zájezdů v desítkách procent zaznamenala také Cestovní kancelář Fischer, která mluví o vůbec nejúspěšnější sezóně od svého založení na počátku devadesátých let. Rekordní léto čeká podle slov marketingového ředitele Stanislava Zímy i Exim Tours.

Útoky ve Španělsku způsobily pokles akcií aerolinek a cestovních kanceláří
 

Vysvětlení rostoucího zájmu o dovolené v zahraničí i doma podávají zástupci cestovek i odborníci hned několik. „Ekonomika šlape na plné obrátky, nízká nezaměstnanost zvedá mzdy, čehož Češi využívají. Lidé se chtějí bavit, dopřát si a právě segment dovolených je toho důkazem,“ říká ředitelka portálu Slevomat.cz Marie Chytilová.

Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří má na nákupy kromě pozitivního ekonomického vývoje vliv také ukončení intervencí Centrální banky, a díky tomu výhodnější kurz koruny. Jiní naopak zdůrazňují ceny zájezdů.

Nejoblíbenější destinací zůstává Chorvatsko, do kterého podle odhadů asociace letos vyjede 850 tisíc Čechů. Hitem probíhající sezóny je také Řecko a významně roste i zájem o exotiku. Nejpoptávanější exotickou destinací je letos Thajsko.

Dovolená bez "cestovky": ušetřit můžete desítky tisíc

Zájem ale roste i u Číny, Indie a dalších zemí. „Pokračuje boom Spojených arabských emirátů, díky přímému spojení do emirátu Ras Al Khaimah jde vlastně o nejbližší exotiku, jen necelých šest hodin letu, a Češi toho využívají,” říká Jan Bezděk z CK Fischer. Zájezdy do exotických zemí totiž letos také mírně zlevnily, zejména díky klesající ceně letenek a silnější koruně.

Novodobým trendem je podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří také cestování za konkrétními zážitky. „Teď už si lidé nechtějí jen odškrtávat na mapách, kde všude byli, ale jednou za nějakým konkrétním zážitkem. Třeba na kola,” říká. To potvrzuje i Slevomat, který právě konkrétně cyklistických zájezdů letos prodal o 360 procent více než loni.

Zdroj: zpravy.e15.cz