CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Pasy nově do 24h!

Aktuality
Pasy nově do 24h!

Pasy nově do 24h!

16.3.2018

Cestování mimo Evropskou unii se díky novele zákona o občanských průkazech a cestovních dokladech od července opět usnadní. Nově bude možné získat plnohodnotný cestovní pas do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů. Aktuálně nejkratší šestidenní lhůta zanikne a nově bude na výběr hned z několika časových variant. Ty se budou lišit výší poplatku i místem vydání dokladu.

Nově bude možné získat plnohodnotný cestovní pas do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů

„Zejména pro cesty mimo Evropskou unii a do exotiky je možnost získání cestovního pasu v jednodenní lhůtě skutečně revoluční. Ačkoliv je služba vysoce zpoplatněná, v případě nákladnějších zájezdů do vzdálených destinací se investice jistě vyplatí,“ uvedla Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Zatímco vydání pasu do 24 hodin vyjde na 6 tisíc korun, u druhé zkrácené lhůty do 5 pracovních dní bude poplatek snížen na 3 tisíce korun. Vydání expresního pasu do 24 hodin pro děti bude stát 2 tisíce korun a v případě vydání v lhůtě do 5 pracovních dní poté tisícikorunu. Dle AČCKA platila v minulosti málo operativní šestidenní lhůta a vyšší cena poplatku za hlavní bariéru, která turistům znesnadňovala vycestování do mimoevropských destinací.  

Převzetí expresního pasu do 24 hodin bude možné pouze u ministerstva vnitra. Žádost lze přitom podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze u úřadu městské části nebo u ministerstva vnitra. O vydání pasu v nových lhůtách bude poprvé možné zažádat od 1. července 2018.

 

Zdroj: COT