CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Do Philadelphie přímý let

Do Philadelphie přímý let

16.3.2018

Jak už jsme před časem informovali, letecká společnost American Airlines zavede přímou pravidelnou linku mezi Prahou a pensylvánskou Filadelfií. Sezonní spojení bude zahájeno 4. května tohoto roku a v provozu bude po dobu platnosti letního letového řádu, tedy do konce října.

Na linku mezi Prahou a Filadelfií bude americký dopravce nasazovat Boeingy 767-300

Každodenní provoz na lince bude americký dopravce zajišťovat letounem typu Boeing 767-300 v konfiguraci pro 209 cestujících. K dispozici tak bude víc než 2 800 míst týdně. Jak na dnešní tiskové konferenci v Praze informoval Tom Lattig, obchodní ředitel American Airlines pro oblast EMEA, na palubě bude v obchodní třídě připraveno 28 plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“ v konfiguraci 1–2–1 s přístupem z uličky a pro každého cestujícího i tablet Samsung Galaxy s nejnovějšími filmy, populárními televizními programy, hrami, hudbou a úryvky z knižních bestsellerů. V hlavní kabině je připraveno 21 extra sedadel s větším prostorem pro nohy (přibližně o 18 cm). Již samozřejmou součástí servisu na palubách je přístup k wi-fi. Roberto Antonucci, který v American Airlines odpovídá za off-line prodeje v regionu EME, pak vysvětlil, že Filadelfie je největším hubem tohoto dopravce na severovýchodě USA a může tak cestujícím z Prahy nabídnout široký výběr při přestupu na linky do dalších destinací v Severní Americe či Karibiku. „Z Filadelfie se mohou vydat až do 160 dalších destinací v USA, Kanadě, Karibiku či Latinské Americe,“ uvedl Antonucci.

Letový řád nové linky:

Odlet z PRG 11:30 - přílet do PHL 15:10 

Odlet z PHL 18:30 - přílet do PRG 9:05 (následující den)

Novou linku pochopitelně přivítal i předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř: „Dlouhodobě jsme usilovali o další přímé spojení z Prahy do Severní Ameriky a jsem rád, že od května 2018 budou moci cestující využít pravidelnou denní linku do Filadelfie. Získáme tak zároveň spojení s klíčovým přestupním bodem pro návazné lety po USA – např. do Los Angeles, San Francisca, Miami nebo Bostonu.“ Loni podle něj mezi Prahou a Severní Amerikou cestovalo meziročně o 53,45 % více cestujících. „Předpokládáme, že díky nové lince, kterou využije cca 60 000 lidí za rok, se zájem cestujících ještě zvýší,“ dodal Řehoř. Hlavní potenciál nového spojení bude samozřejmě z větší části v incomingu – na současných linkách mezi Prahou a americkými destinacemi je podíl incomingu a outgoingu zhruba 60:40. Nové spojení by přitom podle Václava Řehoře mělo vyhovovat nejen klasickým turistům, ale i obchodním cestujícím. Předseda představenstva Letiště Praha v tomto smyslu připomněl jednak význam Prahy jako uzlu pro cesty do dalších částí Evropy či jiných koutů světa, ale také fakt, že v České republice působí asi 260 amerických společností a další zřejmě přijdou, už kvůli atraktivní poloze Česka v srdci Evropy. Tato slova potvrdil také americký velvyslanec v České republice Stephen B. King, podle kterého americké firmy v tuzemsku během posledních 25 let proinvestovaly asi 7 miliard dolarů a daly tak práci asi 50 tisícům lidí. Ambasador rovněž připomněl, že Českou je v současnosti jednou z nejdynamičtěji rostoucích evropských ekonomik a vykazuje nejnižší míru nezaměstnanosti, což z něj činí atraktivní cíl pro další americké investory. Nová linka největší světové letecké společnosti má podle Stephena B. Kinga česko-americké obchodní vztahy ještě posílit. Stejně tak podle něj zřejmě vzroste i vzájemná turistická výměna. 

Na dnešní tiskové konferenci vystoupili (zleva) Monika Palatková, Stephen B. King, Václav Řehoř, Roberto Antonucci a Tom Lattig

Fakt, že zájem amerických turistů o návštěvu České republiky sice pomalu, ale stabilně roste, potvrdila Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism. Amerických turistů k nám v posledních letech přijíždí asi půl milionu ročně a stráví zde asi 1,3 mil. nocí. To činí z USA pátý, resp. čtvrtý nejdůležitější zdrojový trh našeho incomingu. „Pro Prahu je význam amerického trhu ještě vyšší, zde je číslem dva,“ uvedla Palatková a dodala, že za pozornost stojí výdaje amerických turistů v České republice. Utrácejí zhruba dvakrát víc, než je celkový průměr – asi 4 700 korun za osobu a den. „Zhruba devadesát procent amerických turistů přijíždí do Prahy, což je něco, co bychom rádi změnili,“ poznamenala Palatková a připomněla, jakými aktivitami CzechTourism se svými partnery podporuje výjezdy turistů do regionů. Z hlediska dalšího vývoje je podle Palatkové podstatné, že je Česká republika v USA vnímána jako atraktivní a bezpečná turistická destinace.

Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř zároveň na dnešní tiskové konferenci lobboval za to, aby se linka v budoucnu změnila na celoroční. Zástupci amerického dopravce to nevyloučili, vše záleží na tom, jaké výsledky bude provoz mezi Prahou a Filadelfií vykazovat.

Zdroj: COT