CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Na letiště s malými dětmi

Aktuality
Na letiště s malými dětmi

Na letiště s malými dětmi

15.6.2012

 

Letiště pro děti

Program pro děti - pan Včelka

Pro zpříjemnění cestování s dětmi připravilo Letiště Praha zjednodušení orientace služeb a nabídek pro nejmladší cestující. Veškeré aktivity určené pro děti jsou nově označeny symbolem maskota – pana Včelky. Nálepkou s tímto obrázkem jsou označeny všechny obchody se zbožím pro děti, restaurace s nabídkou dětského menu, dětské koutky a místnosti pro rodiče s dětmi.

Kočárky

Pokud cestujete s kočárkem, může v něm miminko zůstat až do poslední chvíle před odletem. Kočárek typu golfové hole lze vzít na palubu letadla, vždy však záleží na domluvě s konkrétní leteckou společností. Sportovní a hluboké kočárky je nutné při prohlídce složit a nechat je projet rentgenem. Následně je můžete dále používat až do nástupu na palubu letadla.

Pokud s sebou nechcete vozit vlastní kočárek, můžete si ho zdarma půjčit přímo na letišti a používat ho až do příslušného gatu. Kočárky najdete v Terminálu 1 za pasovou kontrolou u stánku Citibank a v Terminálu 2 vpravo za bezpečnostní kontrolou.

Restaurace pro děti

Řada restaurací na Letišti Praha připravuje speciální menu pro malé cestovatele, včetně dětských nápojů.  Restaurace jsou připraveny obsloužit malé cestovatele. Mají pro ně např. zvýhodněné dětské menu, dětské sedačky či nápoje připravené speciálně pro děti. Vybrat si můžete v restauracích:

Restaurace Praha – veřejná část Terminálu 1, tranzitní část Terminálu 1
Nude Juice Bar - tranzitní část Terminálu 1
McDONALD’S – veřejná část Terminálu 1

Obchody pro děti

Rozmanité hračky, různé stolní i sportovní hry můžete dětem zakoupit na Letišti Praha v obchodech:
Sparkys – tranzitní část Terminálu 2, Prst D a Prst C
Bambule – veřejná část Terminálu 2

Dětské koutky neveřejná část

Velké prolézačky, klouzačky a hračky jsme připravili pro nejmenší cestující v dětských koutcích. Mohou v nich uplatnit svou šikovnost a dosyta se vydovádět. Jeden najdete v Terminálu 1 vlevo za bezpečností kontrolou, druhý se nachází v Terminálu 2 nalevo za pasovou kontrolou.

Dětský koutek veřejná část

Děti si mohou pohrát s hračkami v  dětském koutku prodejny hraček Bambule, který najdete ve Spojovacím objektu mezi terminály. K dispozici jsou hračky převážně s aviatickou tematikou, spousta her a stavebnic, ale také prolézačky, houpadla a mnoho dalšího.

Dětské mechanické pohyblivé hračky

Ve veřejné části  Terminálu 1  a v neveřejné části Terminálu 2 v Prstu D jsou pro děti připravené mechanické placené hračky.

Taxi

Návštěvníci, kteří cestují s malými dětmi vozy taxislužby, si mohou u každého řidiče vyžádat dětskou sedačku, aby zajistili bezpečnost svého dítěte.

Místnosti pro Matky s dětmi

Speciální místnosti pro rodiče s dětmi, které nabízejí klid a soukromí, se nacházejí v neveřejné části v Terminálu 1 a Terminálu 2. Místnosti jsou vybavené přebalovacími pulty, prostorem pro hraní í a také mají vlastní sociální zázemí.

Přebalovací pulty

Přebalovací pulty jsou na Letišti Praha umístěny ve většině dámských a pánských toalet, a to v jak v části veřejné, tak v části  neveřejné.