CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Kde je pro Čechy nejlevněji?

Aktuality
Kde je pro Čechy nejlevněji?

Kde je pro Čechy nejlevněji?

16.5.2018

Češi trhají rekordy v cestách do zahraničí. Během loňského roku vycestovalo na dovolenou přes 4,9 milionu Čechů. A podobné by to mělo být i letos. Nejlevněji pro nás bude v Bulharsku, nejdráž naopak ve Francii a Rakousku.

Chuť Čechů poznávat cizí země už několik let po sobě roste. "S rychle klesající nezaměstnaností a zvyšováním mezd roste i apetit Čechů cestovat mimo hranice vlastní země. Loni navíc celkovému trendu pomohl i konec intervencí České národní banky do české koruny. Posílení koruny zvedlo její kupní sílu, za stejné peníze si můžeme v zahraničí dovolit utrácet více," vysvětlil hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek.

Nejoblíbenější destinací zůstalo i v loňském roce Chorvatsko (850 tisíc), na druhém místě vystřídala Itálie (636 tisíc) Slovensko (615 tisíc). Čtvrté bylo Rakousko následované Řeckem a Španělskem.

"Díky pozitivnímu ekonomickému vývoji jsme letos v předprodejích letních zájezdů zaznamenali čtvrtinový nárůst. Letošní rok bude ve znamení návratu Turecka, které těží hlavně z toho, že jak ceny samotných zájezdů, tak i ceny na místě vycházejí letos pro české klienty velmi příznivě a zároveň si Turecko drží velmi vysoký standard služeb," říká Jan Bezděk z cestovní kancelářeFischer.

Celkem v pěti z jedenácti zemí, do kterých Češi jezdí nejčastěji, nakoupíme za českou tisícovku víc než doma. Konkrétně jde o Bulharsko, Turecko, Maďarsko, Chorvatsko a Slovensko. Vyplývá to z analýzy společnosti UniCredit Bank. Nejvíc si za tisícovku stejně jako loni koupíme v Bulharsku, kde má hodnotu 1466 korun. Naopak nejméně za tisíc českých korun dostaneme ve Francii, kde má hodnotu pouhých 660 Kč.

"Přes solidní růst kupní síly české koruny v uplynulém roce vyjdou zahraniční nákupy stále v průměru o 6 % dráž než v tuzemsku. Ve srovnání s loňskem je ale rozdíl v cenách zhruba poloviční. Dobrou zprávou pro české turisty je, že z počtu jedenácti nejnavštěvovanějších zemí se počet těch, vůči nimž Česko cenově zaostává, zúžil o dvě, na celkových šest," dodal Sobíšek.

Zdroj: www.tn.cz