CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Praha se stane osmým Kanárským ostrovem

Praha se stane osmým Kanárským ostrovem

10.10.2013

Canaria Travel, Travel Service, Letiště Praha a Kanárské ostrovy. Čtyři partneři a současně čtyři pevné nohy, na kterých je postaven ambiciózní plán udělat z hlavního města České republiky mezinárodní hub pro směřování masové turistiky na Kanárské ostrovy.

Počínaje nastupující zimní sezonou by se mohly dostat na úroveň jiným, ještě nedávno tolik oblíbeným destinacím, kam budou z Prahy za teplem létat nejen Češi, ale i Poláci, Bulhaři či Rusové.

Historicky jsou tradičními návštěvníky Kanárských ostrovů převážně Britové (tvoří 30 % všech turistů), Němci (s 23 %), Skandinávci (s 13 %) a pak sami Španělé (s 13 %). Ostrovy však stále více vyhledávají i návštěvníci dalších evropských zemí. Láká je kromě stabilního zázemí s dlouhodobě vyprofilovanými turistickými službami příjemné počasí a dostupnost destinace. Nejnovější snaha čtyř strategických partnerů tak vychází z logických předpokladů, že když se naváže na řadu letů ČSA směřujících z Ruska a navíc se přidají další pravidelná i charterová spojení, mohla by Praha zafungovat jako centrální přestupní bod pro všechny, kdož o Kanárských ostrovech zatím jen snili. Vždyť hlavní sezona tam začíná na konci října a táhne se až do konce naší zimy, minimálně do dubna.

 V rámci mezinárodní konference, která se touto tematikou zabývala, navštívil Prahu i prezident vlády Kanárských ostrovů, Jeho Excelence Paulino Rivero.

Proč si myslíte, že Praha má potenciál stát se podobným mezinárodním hubem lidí směřujících na Kanárské ostrovy?

Kromě toho, že zde máte moderní svižně fungující letiště s linkami operujícími dále na východ a do Ruska, je tu řada klíčových partnerů – například cestovní kancelář Canaria Travel a největší český letecký dopravce Travel Servis. Ti všichni vědí, že turisté vyžadují nejen kvalitní služby v příjemném prostředí, ale i politickou a sociální stabilitu. A tu jim Kanárské ostrovy nabízejí.

Jak úspěšné z hlediska turistiky byly minulé roky pro Španělsko a Kanárské ostrovy jako takové?

Vím, že rok 2011 znamenal příjem 52 906 milionů eur z oblasti cestovního ruchu a příjezd téměř 60 milionů zahraničních návštěvníků. Jejich počet se zvýšil nejvíce právě na Kanárských ostrovech, a to o 18,4 % – ostrovy obývají přibližně 2 miliony obyvatel a 12 milionů lidí k nám zamířilo na dovolenou. Loni se tato čísla ještě navýšila.

Co je podle vás důvodem této úspěšnosti?

Dřív se létalo za exotikou a odpočinkem na druhý konec světa, ale doba se změnila. Lidé chtějí být blíže domovům a k nám se dostanou doslova za pár hodin. Je to podobná vzdálenost jako například do Egypta. Na rozdíl od něj je každý z našich ostrovů jiný. Najdete tam nejen pláže, ale i divokou přírodu a hory, samozřejmě ideální podmínky pro vodní sporty, úžasně čistý vzduch vhodný pro pozorování hvězd. Zatímco jeden ostrov je zelený – například La Palma (říkáme jí Krásný ostrov – Isla bonita), další má zcela jiný – vulkanický – charakter, příkladem toho je Lanzarote. Největší ostrovy Gran Canaria a Tenerife jsou natolik rozdílné a bohaté na faunu a flóru, že připomínají dva malé kontinenty.

Jen na Tenerife je dnes osm golfových hřišť, je to sport populární i ve Španělsku?

Golf je rozhodně na vzestupu. Přesto, když se podívám na statistiky, tak Kanárské ostrovy lákají návštěvníky v první řadě stálým teplým klimatem, pak to je vysoká infrastruktura služeb vhodná pro odpočinek, dále to jsou pláže, příroda a až na konci jsou sportovní aktivity.

Petr Tůma