CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Konec víz do SAE

Aktuality
Konec víz do SAE

Konec víz do SAE

21.3.2014

V návaznosti na zveřejněnou informaci Ministerstva zahraničních věcí Spojených arabských emirátů ohledně zrušení víz do SAE uvádíme podobnější informace.

 S platností od 22. 3. 2014 je zrušena vízová povinnost pro občany 13 zemí EU, včetně České republiky.

 Podmínkou bezvízového vstupu je platný cestovní doklad s minimální platností 6 měsíců ode dne vstupu na území SAE. Po příletu je zdarma uděleno do pasu tzv. „visa upon arrival“, tj. razítko opravňující držitele k pobytu v délce maximálně 30 dnů. To je možné za poplatek prodloužit u imigračních orgánů v SAE o dalších 30 dnů.

 Bezvízový režim se nevztahuje na služební a diplomatické pasy.

 Do 21. 3. 2014 pro občany ČR stále platí vízová povinnost.

 Klientům, kteří mají zakoupený zájezd s odletem od 22. 3. 2014 a zároveň mají uhrazenou celkovou částku za zájezd, bude poplatek za vízum vrácen po obdržení upravené smlouvy o zájezdu, která již tento poplatek zahrnovat nebude.

Ministerstvo zahraničních věcí SAE ve středu oficiálně zveřejnilo informaci, že s platností od 22. března bude zrušena vízová povinnost držitelům běžných cestovních pasů ze 13 evropských zemí, včetně České republiky, informují stránky českého velvyslanectví.

Seznam zemí, kterým bude nově zrušena vízová povinnost, je následující: ČR, Slovensko, Polsko, Slovinsko, Litva, Maďarsko, Lotyšsko, Estonsko, Malta, Kypr, Chorvatsko, Rumunsko a Bulharsko.

Rozhodnutí bylo na spadnutí

Skutečnost, že zrušení vízové povinnosti pro Čechy do této země bylo na spadnutí, potvrzovaly reakce z velvyslanectví SAE ve Vídni i ze společnosti Emirates.

Turisté ušetří

Informace je příjemná i pro cestovní kanceláře, protože klienti budou nyní platit za cesty do Emirátů méně.

„Vítáme rozhodnutí Spojených arabských emirátů. Nově tak pro cestu do SAE postačí pouze platný pas. Jsme přesvědčeni, že tento krok přispěje k výraznému nárůstu obliby Spojených arabských emirátů mezi českými turisty. Zrušení poplatku za víza výrazně zatraktivní zájezdy do této země. Dosud za víza každý klient, včetně dětí, platil 1 690 korun,” uvedl mluvčí CK Fischer Jan Osúch.