CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Léto 2015 porovnání

Léto 2015 porovnání

19.1.2015

Podle zpráv z cestovních kanceláří a agentur lidé v Česku nakupují zahraniční zájezdy přibližně ve stejném objemu jako v loňském roce. Stejně jako loni je patrný nárůst prodejů na FIRST MINUTE (první moment). Je to dáno zejména vyššími slevami za včasný nákup, nižšími zálohami (mnohdy stačí jen 1000Kč na osobu) a také tím, že výběr zájezdů na poslední chvíli je značně omezen. Kdo tuto zkušenost s výběrem své dovolené na poslední chvíli zažil, nechce znovu riskovat, že nenajde odpovídající dovolenou a raději rezervuje v klidu včas. 

Snížení kapacity zejména v charterové přepravě se projevuje poslední 2 roky v omezenější nabídce. Podle průzkumu veřejnosti se zdá, že zdejší přeceňovaná krize a "blbá nálada" pomalu končí a lidé se nebojí utrácet za požitky.

Mezi nejoblíbenější letecké destinace patří letos Řecko a Turecko, které poslední roky zažívalo velký vzestup. Řecko nabízí velký výběr destinací (z více než 20-ti příletových destinací) a má stále co nabízet - příjemní lidé, klidné prostředí, pestrý výběr výletů, krásné moře ... Rodiny s dětmi, které hledají více zábavy v hotelu, výhodný poměr cena/kvalita a perfektní all inclusive, mohou najít místo své dovolené  na jižním a západním pobřeží Turecka (celkem 4 letiště).  Náročnost klienta se projevuje i v hledání nových nevyzkoušených destinací, a proto je velký zájem o místa jako např. Severní Kypr, Madeiru, Ibizu, Fuerteventuru ...

Trendem pro rodiny s dětmi je stále hotel s all inclusive na pláži, nejlépe 4* kategorie s animačním programem v hotelu.

U autobusových zájezdů a zájezdů vlastní dopravou vede Chorvatsko před Itálií a Španělskem. Klienti cestovních kanceláří si raději objednávají hotely s polopenzí a vzdálenost od moře není takovou prioritou jako kvalita pláže. V Itálii je cílem českých turistů stále nejvíce Benátská riviéra (Bibione, Livigno, Caorle, Rosolina Mare...). Španělská Costa Brava má spoustu věrných klientů, kterým nevadí ani dlouhá cesta autobusem, jelikož zábava ve španělských střediscích a kvalitní strava, ať už polopenze nebo plná penze, to zcela vyváží. Ačkoliv rozdíl leteckého a autobusového zájezdu není u Španělska velký, rozhodují mnohdy obavy z létání (sledování leteckých katastrof v TV obavy ještě zvyšuje).

Zákazníci, kteří uzavřeli smlouvu o zájezdu, jsou podle občanského zákoníku chráněni proti dodatečnému zvýšení ceny zájezdu ze strany cestovní kanceláře, a to při pohybu směnného kurzu a jeho navýšení až o deset procent ve srovnání se dnem kalkulace ceny zájezdu. Někteří touroperátoři dávají klientům při zakoupení zájezdu na první moment "cenovou garanci", že se jim zájezd nebude navyšovat ani při vzrůstu koruny o více než 10%.