CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Nezapomeňte vzít na hory...

Aktuality
Nezapomeňte vzít na hory...

Nezapomeňte vzít na hory...

11.2.2015

Chystáte se teď na jarní prázdniny na hory? Zde najdete pár tipů, na co nezapomenout. Jedete-li autem, pak nezapomeňte zkontrolovat povinnou výbavu. Kromě standardní autolékárničky a výstražného trojúhelníku musí být výbava v zahraničí doplněna mj. o reflexní vestu pro každého cestujícího v autě (Itálie). Povinnost mít v autě alkohol tester byla naštěstí ve Francii zrušena. Dálniční poplatky se vyjma Německa platí ve všech zemích. V Rakousku a Slovensku je to dálniční známka, v ostatních zemích se platí poplatek na mýtných branách po ujetí určité vzdálenosti nebo výjezdu z dálnice. Zkontrolujte si platnost občanského průkazu nebo pasu, nezapomeňte kartičku zdravotní pojišťovny, technický průkaz od vozidla, doklad o povinném ručení (zelenou kartu, doporučuje se i jedna její kopie pro případ havárie), doklad o havarijním pojištění, doklad o cestovním pojištění a Evropský formulář záznamu o dopravní nehodě.

Nepodceňujte kvalitní pojištění, které zahrnuje provozování zimních sportů. Ačkoliv jsme součástí Evropské unie, tak to neznamená, že nám v tomto regionu bude zdravotní péče automaticky poskytnuta zadarmo. Základní ošetření a některé standardní ošetření ano, ale určitě nelze spoléhat na zázrak v plastové euro kartičce.

V mnoha zimních střediscích je nutné mít i řetězy na kola, abyste se dostali až k vašemu ubytování. Pokud uvidíte značku upozorňující na sněhové řetězy, musíte je nasadit, jinak hrozí pokuta.  Nezapomeňte vzít s sebou lopatku na sníh, koště, kvalitní škrabku, deku a mít dostatek paliva v nádrži a vody v ostřikovači.

Důležité je také při balení pamatovat na helmu pro děti, v Rakousku a Francii je povinná pro děti do 15let včetně, v Itálii do 14let, ve Švýcarsku je jen doporučována.

Přes všechna upozornění a varování, která jsou někdy až odrazující se na hory vydat, je většinou cesta i pobyt v horských střediscích pohodová a nezapomenutelná. Proto Vám přejeme šťastnou cestu a neopakovatelné zážitky z lyžování a snowboardingu.