CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Na řeckých plážích klid

Na řeckých plážích klid

11.7.2015

Naši klienti i kolegové z celé Evropy potvrzují, že současná politická situace turistický ruch naštěstí neovlivnila. Většina ekonomických problémů Řecka má souvislost se státním sektorem, ale služby cestovního ruchu jsou zajišťovány soukromými vlastníky, často i mezinárodními hotelovými řetězci. Všichni samozřejmě dělají vše pro to, aby se turistů žádná omezení netýkala a svou dovolenou prožili v klidu. Také limity pro výběry z automatů pro držitele zahraničních karet neplatí. Nicméně nadále doporučujeme mít s sebou hotovost. Jednak sítě bankomatů nejsou v Řecku mimo velká města tak husté, jako v České republice, a může se také stát, že v některých případech nebudou bankomaty plynule doplňovány. Platební a kreditní karty jsou přijímány v hotelech vyšších kategorií i v některých tavernách, ale nelze jimi platit na tržištích a v malých obchodech s potravinami.
Pokud se týká obav z možného výpadku některých léků a zdravotnického materiálu, Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny, u níž jsou všichni naši klienti pojištěni, v prohlášení uvádí: „V případě, že náš klient bude potřebovat lékařské ošetření nebo medikaci, Evropská pojišťovna ho ve spolupráci s vlastní celosvětovou sítí asistenční služby nasměruje do prověřeného lékařského zařízení, které nebude mít se zásobováním potřebnými léky problém.“ Stejně odpověděli i představitelé pojišťoven Allianz a Generali.
V oficiálním vyjádření uvedla řecká vláda již dříve, že rezervy pohonných hmot země jsou na 6 měsíců.

Zdroj: specialista na Řecko - Greece Tours