CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Airbus a Travel Service

Aktuality
Airbus -Travel service

Airbus -Travel service

2.8.2015
Letecký dopravce Travel Service se nedohodl s největšími cestovními kancelářemi, které chtěli nasadit na zimní lety do Karibiku větší Airbus 330. Při cestě na kubánské Varadero tak stejně jako loni bude mít letadlo typu Boeing 737 jedno až dvě mezipřistání.
 
Větší airbus měl, na rozdíl od stávajících letů s Boeingem 737-800,  cestování urychlit. Boeing určený hlavně pro krátké a střední tratě totiž na jedno natankování nedoletí. Mezipřistání tak bude např. u letů na KUBU při cestě tam na Azorských ostrovech a v Dominikánské republice a při cestě nazpátek v kanadském Ganderu, který je po cestě.
 
Let za exotikou charterovým letem Travel Servisu je jen jednou z možností, jak se dostat do Karibiku, Keňy, Zanzibaru, SAE... Silným konkurentem jsou lety z německých letišť nebo z Prahy s přestupem na některém evropském letišti (Paříži, Londýně, Frankfurktu...). Letadla určená pro dálkové lety jsou větší a hlavně komfortnější nejen prostorem mezi sedačkami, kde není až tak velký rozdíl. Klienti však musí zvážit vzdálenost na odletové letiště, cenu parkování, jazykovou znalost. Doba strávená na cestě pak i s přestupem může být delší než u letu s TS.

„Po dohodě s obchodními partnery a z důvodu velmi malého zájmu o letenky do této destinace jsme se rozhodli plány na provozování pravidelné linky Praha - Varadero během zimní sezóny přehodnotit a pravidelnou linku neoperovat,“ potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

„Na Kubě navíc došlo k výraznému zdražení hotelů, k tomu je ještě vysoký kurz dolaru,“ vysvětlil šéf Exim Tours Ferid Nasr.

Travel Service si Airbus A330 pronajal na čtyři roky od kanadského Air Transat. Podle Dufkové pronájem dál platí, firma ho nasadí ale na lety „z větších trhů“. Konkrétní země ale neuvedla.

 

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/travel-service-bude-na-kubu-dal-letat-s-mezipristanim-p0x-/ekoakcie.aspx?c=A150729_191100_ekoakcie_suj