CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Kampaň za nošení lyžařské přilby

Aktuality
Kampaň za nošení lyžařské přilby

Kampaň za nošení lyžařské přilby

5.12.2011

Kampaň za nošení lyžařských přileb podporuje horská služba, lékaři či provozovatelé lyžařských areálů. Lyžařská sezona obvykle v tuto dobu již pomalu začíná, i když se letos na našich horách ještě nelyžuje. Cílem osvěty je přimět lidi k zamyšlení, že na sjezdovkách se může kdykoliv cokoliv stát i bez vlastního přičinění.

Lyžování podle lékařů a horské služby přináší každoročně úrazy, mezi nimiž nechybí ani těžká poranění hlavy. Úrazy hlavy jsou třetí nejčastější, jen loni jich horská služba na českých horách zaznamenala 1165, uvádí web projektu www.chrantemozky.cz.

Podpořil ho například renomovaný kardiolog Jan Pirk. "Součástí mé práce je i transplantace srdce a k provedení této operace jsou třeba dárci. Vím proto, že ne vzácně jsou dárci mladí lidé, kteří byli sraženi z kola a neměli helmu. Ta totiž zabrání až 80 procentům těžkých úrazů. A totéž platí i o sjezdovém lyžování," konstatoval.

Helma se mezi lyžaři rozšiřuje, stále však jsou jedinci, kteří ji nenosí.