CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Airbus A380 bude přistávat v Praze

Aktuality
Airbus A380 v Praze

Airbus A380 v Praze

18.12.2015

Pražské letiště už může přijímat i ta největší dopravní letadla. Počínaje 1. květnem příštího roku sem začne létat Airbus A380 na každodenní lince z Dubaje do Prahy.

Aerolinky Emirates začnou do Prahy pravidelně posílat největší letadlo světa, Airbus A380. Dlouho očekávané oznámení přichází poté, co pražské letiště upravilo terminál pro přijímání takto velkých letadel. Poprvé se A380 na každodenní lince z Dubaje do Prahy ukáže 1. května 2016.
Kapacita linky, na kterou Emirates nyní nasazuje Boeing 777, stoupne o 44 procent na 519 cestujících. Poprvé tak například 14 vyvolených v první třídě bude moci využít palubní sprchu, to je unikát, který nabízí jen Airbus A380.
„Od premiérového letu v červenci 2010 jsme naší linkou Praha–Dubaj přepravili více než milion pasažérů, což představuje dlouhodobě vysokou poptávku,“ řekl ředitel Emirates pro Česko Bořivoj Trejbal. „V letošním roce očekáváme na této trase celkem přes 330 tisíc cestujících v obou směrech, což představuje meziroční nárůst o 27 procent,“ dodal.
Letiště muselo kvůli příjímání obřích letadel vybudovat tři nové nástupní mosty a dostatečně velkou čekárnu, do které se vejde všech více než 500 cestujících. Stavba, kterou letiště dokončilo v letos v dubnu, si vyžádala přibližně 150 milionů korun.
Dosud největším letadlem, které se objevovalo na pravidelné lince do Prahy, byl Boeing 747 Korean Air. Ten aerolinky nasazují na linku ze Soulu během letní sezony.