CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Nejfrekventovanější letiště na světě

Aktuality
Letiště roku 2015

Letiště roku 2015

1.2.2016

Letiště v Dubaji bylo v roce 2015 nejfrekventovanější na světě.


Počet cestujících odbavených na mezinárodním letišti v Dubaji loni stoupl o více než desetinu na 78 milionů ze 70,5 milionu v předchozím roce. Z hlediska počtu zahraničních pasažérů tak letiště zůstalo nejfrekventovanější na světě. Uvedl to dnes jeho provozovatel (zdroj informací).


Z letiště se v loňském roce díky expanzi místních aerolinek Emirates a flydubai začalo létat do 12 nových destinací. Provoz na dubajském letišti loni navíc zahájily letecké společnosti Air Canada, Eurowings a China Southern, napsala agentura Reuters.

 Do Dubaje přímo létá rovněž český letecký dopravce Travel Service, a to pod značkou SmartWings.
 Dubaj předloni na postu nejfrekventovanějšího mezinárodního letiště světa vystřídala londýnské letiště Heathrow. To loni odbavilo 75 milionů cestujících, což představuje nárůst o zhruba dvě procenta.

 (ČTK)

 

Největší a nejrušnější

Největším leteckým uzlem z hlediska počtu všech odbavených osob (tuzemských i zahraničních) je již od roku 1998 mezinárodní letiště Hartsfield-Jackson v americké Atlantě. V roce 2014 využilo jeho služeb 96,2 mil. pasažérů. Těchto úctyhodných výsledků bylo dosaženo mimo jiné tím, že rolující letadla nekřižují ranveje, nýbrž je podjíždějí pod mosty. Letiště zaměstnává přes 55 tis. lidí a je největším zaměstnavatelem ve státě Georgia. Součástí rozsáhlé infrastruktury jsou samozřejmě přiléhající administrativní budovy, hotely a parkovací domy.
Superlativy však nešetří ani mezinárodní letiště v Dubaji, které vede žebříček nejrušnějších letišť světa, pokud měříme pouze mezinárodní provoz. Je vůbec nejdůležitějším na celém Středním východě. V roce 2014 odbavilo 70,5 mil. cestujících. Letadla zde obsluhují celkem tři terminály, přičemž terminál 3 společnosti Emirates dokončený v roce 2008 je s rozlohou 1,7 mil. m2 druhou největší budovou světa podle podlahové plochy a prozatím největším letištním terminálem vůbec.

 

Zájezdy do Dubaje