CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Registrace eTA pro lety do Kanady

Aktuality
Registrace eTA pro lety do Kanady

Registrace eTA pro lety do Kanady

1.12.2016

S platností od 15.března 2016 zavedla Kanada povinné prověření systémem eTA - elektronického povolování cest „electronic travel authorization – eTA“ obdobný systému ESTA používanému v USA. Úkolem systému je prověření těch cestujících v letecké dopravě, kteří přijíždějí do Kanady v rámci bezvízového styku (včetně tranzitu, např. i při mezipřistání Travel Service na Kubu).

Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada http://www.canada.ca/eTA.

Každý návštěvník Kanady musí imigračnímu úředníkovi předložit cestovní doklad (čeští občané musí předložit cestovní pas se strojově čitelnou zónou) s platností pokrývající celou dobu plánovaného pobytu na území Kanady a na vyzvání dále prokázat dostatek finančních prostředků, dobrý zdravotní stav a úmysl Kanadu včas opustit. Českým občanům se doporučuje cestovat na biometrický pas obsahující alespoň jednu prázdnou (nepopsanou) stránku. V případě pochybností či netypických parametrů cesty je vhodné kontaktovat příslušné kanadské Velvyslanectví.

V zájmu minimalizace rizika odmítnutí vstupu dále českým cestujícím doporučujeme zajistit si následující podklady (není povinné a neplatí pro lety s mezipřistáním v Kanadě):
- kompletní harmonogram cesty včetně zpáteční letenky,
- doklad o dostupných finančních prostředcích dostatečných pro plánovaný pobyt v Kanadě (výpis z bankovního účtu, platební karty, cestovní šeky apod.); výše těchto prostředků není přesně stanovena, rozhodujícím faktorem je délka a charakter pobytu; pro turistické účely je doporučena částka 100 – 150 CAD na osobu a den; finanční prostředky lze prokázat v hotovosti nebo v cestovních šecích, kreditních kartách apod.,
- doklad o zajištěném ubytování,
- doklad o zajištěném cestovním zdravotním pojištění,
- při služebních cestách pozvání od kanadského partnera, při návštěvě rodiny či přátel pozvání od nich,
- doklad prokazující dobrý zdravotní stav; v praxi např. doklad prokazující, že cestující netrpí nakažlivou snadno přenosnou nemocí (tuberkulóza, ale např. nikoliv AIDS); v případě osob s pracovním povolením mohou imigrační orgány požadovat v závislosti na typu práce zdravotní vysvědčení.

Při vstupu na kanadské území musí mít cestující vyplněnou celní deklaraci (distribuována bývá zpravidla komerčním přepravcem, v případě soukromých letadel či lodí či v případě cesty autem z USA lze formulář získat na hraničním přechodu).

POKYNY k vyplnění (i pro lety s mezipřistáním v Kanadě) najdete ZDE.

Registrace může trvat pár minut nebo se může výjimečně protáhnout na několik dní. 99 % všech registrací je potvrzeno do 2-4 minut po vyplnění na příslušných stránkách. V některých případech se může objevit Status: Pending - Client action required, což znamená, že je potřeba splnit požadavek ambasády a doposlat jí potřebný dokument.

Pro tento účel je potřeba si nejdřív vytvořit účet GCKey.

Stačí kliknout na https://clegc-gckey.gc.ca/j/eng/l , pak "Sign Up" vpravo , dále zakliknout "I accept" a začne klasické vytvoření účtu s tím, že si musíte vytvořit 6 kontrolních otázek (minim. 10znaků).

Pak se musí propojit Váš účet s konkrétní žádostí "Link an existing application to this account":
https://onlineservices-servicesenligne.cic.gc.ca/mycic/registerApp

V "Category" vybrat ETA a pak zadat č.žádosti a pasu.
Pak vyhledat požadovaný dotazník, který si vytiskněte, vyplňte a pošlete dle instrukci přes přihlášenou aplikaci zpět.

Objeví se vám blahopřání k úspěšné registraci, případně si můžete vytisknout přes Electronic Travel Authorization (eTA) Status potvrzení, že je vše OK.

V případě dalších dotazů můžete směřovat svůj dotaz na: https://secure.cic.gc.ca/enquiries-renseignements/canada-case-cas-eng.aspx?_ga=1.115963142.1415989473.1447767850

Musím říct, že toto dodatečné doplnění požadovaných informací je díky ochraně osobních údajů tak složité a komplikované, že se obávám, že pro mnoho lidí to bude dost nepochopitelné. Například při druhém přihlášení do aplikace to po mě chtělo ihned změnit heslo nebo zrušit účet. Chce to hodně trpělivosti! Kanadská ambasáda v Praze vám skoro vůbec v tomto nepomůže, ale můžete zkusit jí kontaktovat. Odkáží vás pravděpodobně na ambasádu ve Vídni.

Užitečné kontakty:

 Velvyslanectví Kanady v Praze
Ve Struhách 95/2, 160 00 Praha 6
web: http://www.canada.cz
tel.: 00420 272 101 800
fax: 00420 272 101 890
e-mail: canada@canada.cz

 

Velvyslanectví Kanady ve Vídni
Embassy of Canada to Austria in Vienna
Laurenzerberg 2, A-1010 Vienna, Austria
web: http://www.kanada.at
tel. 0043 (1) 531-38-3000
fax: 0043 (1) 531-38-3321
e-mail: vienn-visa@international.gc.ca

 

Citizenship and Immigration Canada
(Ministerstvo pro státní občanství a imigraci Kanady)
web: http://www.cic.gc.ca

 

Dne 22.3.2016