CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Nejlepší města pro život

Aktuality
Nej město pro život

Nej město pro život

23.2.2016

Nejlepším městem pro život je opět hlavní město Rakouska Vídeň. Naopak nejhůře je na tom hlavní město Iráku Bagdád. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného konzultační společností Mercer. Praha skončila na 69. místě a je na tom nejlépe z měst střední a východní Evropy.

Průzkum hodnotí celkem 230 měst. Při sestavování žebříčku Mercer vychází z desítek kritérií, jako politická stabilita, zdravotní péče, kriminalita, rekreace a doprava.

Vídeň skončila na prvním místě již sedmým rokem za sebou. V první pětce je také Curych, Auckland, Mnichov a Vancouver. Naopak globální centra jako Londýn, Paříž, Tokio a New York se nedostala ani mezi nejlepších 30 a zaostávají za většinou velkých měst Německa, Skandinávie a Austrálie.

Evropská města si vedou dobře navzdory nedávnému nárůstu bezpečnostních hrozeb, sociálním nepokojům a obavám o ekonomický výhled regionu. Města ze západní Evropy pak obsadila sedm z deseti nejlepších míst. Nejhůře hodnocená města v Evropě jsou Kyjev (176. místo), Tirana (179) a Minsk (190).

Mezi nejhorší města se kromě Bagdádu zařadily město Bangui ze Středoafrické republiky, jemenské hlavní město Saná, hlavní město Haiti Port-au-Prince a súdánská metropole Chartúm.

Nejlepších deset měst podle kvality života z žebříčku pro rok 2016:

Pořadí Město Stát
1. Vídeň Rakousko
2. Curych Švýcarsko
3. Auckland Nový Zéland
4. Mnichov Německo
5. Vancouver Kanada
6. Düsseldorf Německo
7. Frankfurt Německo
8. Ženeva Švýcarsko
9. Kodaň Dánsko
10. Sydney Austrálie

Zdroj:Mercer