CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Počet cestovních kanceláří

Aktuality
Počet cestovních kanceláří

Počet cestovních kanceláří

9.5.2016

Aktuální počet cestovních kanceláří v Česku je 881

Počet cestovních kanceláří v Česku dlouhodobě klesá. Nyní působí na trhu 881 firem, které mají platné pojištění pro případ úpadku. Ještě na konci roku 2012 bylo v tuzemsku aktivních 1501 cestovních kanceláří. Téměř 1/3 cestovních kanceláří má sídlo v Praze. Vyplývá to z dat Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Seznam pojištěných CK najdete ZDE

Podle asociace je takový vývoj pozitivní, protože trh se pročišťuje a zůstávají pouze dlouholeté a kvalitní firmy. „Důvodů klesajícího počtu podnikatelských subjektů je několik, vedle zvyšující se náročnosti podnikání v oboru i zpřísnění přístupu pojišťoven k poskytování pojistky pro případ úpadku,“ uvedla výkonná ředitelka asociace Kateřina Petříčková.

V posledních třech letech zkrachovaly podle asociace ročně v průměru čtyři cestovní kanceláře, což činí asi půl procenta z celkového počtu. Krachy CK nejsou neobvyklé ani u našich německých sousedů, např. v roce 2013 zbankrotovala německá GTI Travel, která za sebou zanechala desíítky tisíc klientů.

Nabízet, prodávat a organizovat zájezdy může v ČR pouze koncesovaná cestovní kancelář. V souladu se zákonem musí být cestovní kancelář zajištěna pro případ svého úpadku po celou dobu své činnosti. V ČR má licenci k poskytování pojištění pro případ úpadku CK celkem sedm pojišťoven. Tuzemské cestovní kanceláře prodají ročně zájezdy v hodnotě zhruba 20 miliard korun.