CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Aktuality
Nejoblíbenější destinace

Nejoblíbenější destinace

22.5.2016

Jaké jsou nejoblíbenější destinace letošního roku?

BULHARSKO

poslední roky zaznamenává nárůsty díky zlepšující se infrastruktuře, většímu počtu hotelů all inclusive a velice příznivým cenám, zejména pro rodiny s dětmi. Letos se prodej zájezdů zvýšil až o desítky procent. Místní hotely prošly modernizací, rozšířily se služby, v mnoha letoviscích jsou aquaparky. Výhodou jsou stále nízké ceny v obchodech. V Bulharsku jsou krásné písečné pláže, rušný večerní život, ale i klidné penziony a apartmány.

ŠPANĚLSKO

Nejen vyhlášené Baleárské ostrovy Mallorca, Ibiza, Menorca hlásí nárůst zájmu turistů o desítky procent, ale i Kanárské ostrovy nebo pevninská Andalusie s nabídkou zajímavých výletů do okolí. Pobyt vyjde sice dráž, ale služby jsou tu kvalitní a švédské stoly bohaté. Moře krásně modré. Večerní a noční život je ve Španělsku také důvodem k návštěvě. Jen ty ceny by mohly být nižší.


ŘECKO

Řeckých ostrovů je tolik, že stále lákají k návštěvě a to i opakovaně. Ostrovní atmosféra je úžasná, ani loňská finanční krize ani přítomnost běženců na pár ostrovech, se nepodepsala na menší oblíbenosti Řecka. Loňských 23,6 milionů turistů jen potvrzuje to, co návštěvníci Řecka tvrdí. Na řeckých ostrovech je bezpečněji víc než u nás doma. Po uzavření balkánské uprchlické trasy a snížení proudu migrantů z Turecka se zájem ještě zvýšil.

CHORVATSKO

Loni zde strávilo dovolenou 700tis. Čechů (4.místo za Němci, Slovinci a Rakušany) a letos se dá očekávat ještě o 10% větší návštěvnost. Mnoho hotelů má na léto již vyprodáno. Nejbližší moře s dojezdem autem. Krásné moře, romantické zátoky, kopcovitá i hornatá krajina, přijatelné ceny a možnost domluvit se česky. Těch, kteří mají obavy z létání letadlem a věří, že je bezpečnější vyjet vlastním vozem, bude zřejmě stále přibývat.


ITÁLIE

Ideální destinace pro rodiny s dětmi. Nejoblíbenější je stále nejbližší "Benátská" riviéra. Široké písečné pláže s pozvolným vstupem, spousty dětských lunapaků a aquaparků v okolí, bohatý večerní život a přijatelné ceny ubytování v apartmánech, to je hlavní důvod návštěvy severní Itálie. Méně navštěvované, ale o to zajímavější jsou oblasti na jihu Itálie - Palmová riviéra, Kalábrie, Toskánské pobřeží. Samostatnou kapitolou jsou italské ostrovy - Sardinie, Sicílie, Elba, Ischia. Kdo jednou navštíví, rád se opět vrací.


MAĎARSKO

Hlavním důvodem návštěvy Maďarska jsou hotely s termální vodou, velmi chutná maďarská kuchyně a blízkost, zejména z Moravy. Oblíbené jsou prodloužené víkendy. Možné jsou i autobusové zájezdy na víkend nebo týden.

 

RAKOUSKO

Češi přišli na chuť i kvalitním rakouským hotelům s all inclusivem, které mají v ceně většinou i oblastní kartu, která zahrnuje spousty aktivit, vstupů, lanovek, a to zdarma nebo se slevou. Některé hotely se staly již evergreeny pro české turisty. V letních měsících jsou přístupné i bazény a koupaliště s termální vodou. Kvalita cyklostezek láká nejen vyznavače kol, ale i in-line bruslí anebo koloběžek.

 

MAROKO

Obě nabízená místa mají své výhody. Klidná Saidia na severu země nabízí klidnější a mnohdy i teplejší Středozemní moře a kvalitní hotelové služby v 5* hotelech za příznivé ceny. Naproti tomu Agadir ležící u Atlantického oceánu nabízí rušné promenády a krásná místa na výlety. Mezi vším ční Marakeš na úpatí Vysokého Atlasu. Bezpečnost v Maroku je hodnocena odborníky ze všech navštěvovaných muslimských zemí nejpozitivněji.

 

TURECKO

Ačkoliv Turecko zaznamenalo letos největší pokles zájmu, může se stát hitem zájezdů last minute. Záleží ale na aktuální bezpečnostní situaci v nejbližších týdnech v Turecku. Jsou zde velmi kvalitní hotely s dokonalým zázemím pro rodiny s dětmi (aquaparky, animační programy...). Letos je zde bezkonkurenčně nejlepší poměr cena/ kvalita. Nabídka zájezdů na Tureckou a Egejskou riviéru bude letos podstatně menší. Před 2 měsíci bylo zrušeno cca 40% letů a letadla byla přeložena na vytíženější destinace v Bulharsku a Španělsku. Přitom očekávaná nepřítomnost 3milionů Rusů, kteří od loňského prosince do Turecka nelétají, slibovala větší návštěvnost českých turistů.

 

EGYPT a TUNISKO

Zájezdy patří mezi nejlevnější ze všech destinací. Týdenní pobyt stojí mnohdy méně než samotná letenka. Přitom není v Egyptě více nebezpečno než se na první pohled zdá. Obě země hodně investovaly do bezpečnosti, ale odliv turistů je kvůli strachu z terorismu přesto veliký (cca 40-60%). Egypt má oproti Turecku tu výhodu, že je celoroční destinací a vracející se klienti přináší i pozitivní ohlasy z dovolené, která je ve většině případů skvělá. Nádherné šnorchlování, poloprázdné pláže i hotely s výběrem těch nejlepších pokojů, bohatá strava a hlavně usměvaví Egypťané.