CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

2.nejvyšší budova na světě

Aktuality
2.nejvyšší budova na světě

2.nejvyšší budova na světě

25.5.2016

Shanghai Tower - Čína

Druhá nejvyšší budova na světě bude otevřena na konci května i pro veřejnost. Shanghai Tower stojící na finanční a obchodní zóně Pudong je 632 metrů vysoká, vyšší je v současnosti jen Burj Khalifa v Dubai (828m, 160pater).

Turisté se mohou těšit na výhled z 121., 122. a 123. patra. Nejvýš položené místo je 561 metrů a je o 6 metrů výš než Burj Khalifa s 555 metry. Vyhlídková plošina je 5 pater pod vrcholem. Nejlepší pohled se naskýtá při západu slunce nebo za tmy, kdy jsou budovy na Pudongu a protilehlý břeh Bund, nádherně nasvíceny.

Stavba převyšuje sousedící Šanghajské světové finanční centrum (494m), tzv."otvírák" a dosud nejnavštěvovanější mrakodrap Jin Mao Tower (421m). Tyto 3 stavby jsou od sebe jen pár desítek metrů a stojíte-li mezi nimi, je na ně úžasný pohled.


V Shanghai Tower je otevřen i druhý nejvyšší hotel, který se nachází v 84 až 110 patře. Vyšší je jen v Hongkongu, který je na úrovni 484 metrů.

Mitsubishi zde postavil nejrychlejší výtah, který má rychlost 18m za sekundu a doveze vás za necelou minutu až na vrchol.

Budovy v Šanghaji je obtížné stavět, protože je půda písčitá a blízko je říční delta. Občas se zde vyskytnou i tajfuny a zemětřesení. Proto byla věž postavena na 980-ti základových pilotech, některých dlouhých 70 metrů. Aby byl mrakodrap stabilní i při silném větru, má budova moderní spirálovitý válcovitý tvar, který je aerodynamický.

Kvůli úspoře energie a poskytuní zvýšené ochrany, je věž postavena jako termoska s vnějším pláštěm sestávající z dvouvrstvých prosklených fasád. Prostor mezi dvěma fasádami se pohybuje od 1 do 10metrů a slouží jako tepelně izolační vrstva.

Shanghai Tower je rozdělen do pěti hlavních funkčních oblastí: sídla několika nadnárodních společností; 5hvězdičkové hotely; maloobchodní prodejny; rekreační zóna; konferenční prostory a multifunkční konferenční centra.

Budova je obsluhována 149 výtahy. Tři z výtahů vyveze cestující až na vyhlídkovou plošinu od úrovně ulice během jedné minuty, což je zapsáno jako světový rekord.

 

    Výška: 632 m, 123 nadzemních a pět pod zemí.
    
Dokončení: 2014, otevření pro veřejnost květen 2016.
    
Cena: 2,4 miliardy USD
    
Zvláštnosti: má nejvyšší vyhlídkovou plošinu (561 metrů), druhý nejvýše položený hotel na
světě, nejrychlejší výtahy

 

Shanghai v roce 2016 - video 4minuty