CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Adventní Český Krumlov+ Kaplice + Krampus Show, cena od 490 - 490 Kč

Zadejte alespoň 1 parametr pro výběr
Select country and destination
Rozšířené hledání
Adventní Český Krumlov+ Kaplice + Krampus Show - Česká republika

Adventní Český Krumlov+ Kaplice + Krampus Show

Adventní Český Krumlov+ Kaplice + Krampus Show
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy
Poloha

Starobylý ČESKÝ KRUMLOV patří mezi nejkrásnější a architektonicky nejzachovalejší města v České republice. Prvními majiteli hradu a města, které je zmiňováno v letopisech již v polovině 13. Století, byli páni z Krumlova, později Rožmberkové, Eggenberkové a Schwarzenbergové. Díky své vzácně zachovalé středověké urbanistické kompozicí a rozsáhlému fondu gotických a renesančních budov byl v roce 1992 zapsán do Seznamu světového, kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ve městě se nachází množství církevních staveb, z nichž nejznámější je kostel sv. Víta z roku 1439. Nalezneme zde i celou řadu galerií a muzeí. Asi nejvýznamnější je Art centrum Egona Schieleho, dnes již evropsky proslulá galerie moderního umění. V zimním období nám Český Krumlov nabídne svou romantickou tvář z jiného úhlu, prodchnutou vánoční atmosférou.

Navečer, po prohlídce Českého Krumlova, odjedeme do nedaleké KAPLICE za úplně jiným zážitkem.

První písemná zmínka o Kaplici je z roku 1257. Vzniklo v raném středověku jako trhová ves na důležité obchodní stezce, která spojovala Horní Rakousko s jižními Čechami, na tzv. Solné stezce, po níž se hlavně dopravovala sůl. Z výhodné polohy na stezce Kaplice těžila a záhy se z malé osady začala měnit v cílevědomě budované městečko. Poválečným odsunem Němců počet obyvatelstva ve městě značně poklesl. V roce 1947 zde žilo pouze 1 588 lidí. Do roku 1989 byla poloha města blízko uzavřené hranice zřetelnou nevýhodou. Po pádu totalitního režimu město ožilo čilým podnikatelským a turistickým ruchem. Opravené a rekonstruované domy září čerstvými omítkami, neboť současná Kaplice se chce stát příjemným domovem pro své obyvatele i přitažlivým místem pro české a zahraniční návštěvníky. Od 18:00 hod, zde vypukne rej čertů a jiných pekelných bytostí – KRAMPUS SHOW! "Krampus" má svou prastarou tradici především v alpských zemích. Je to démonická bytost, mýtická šelma s rohy, ďábelský společník, který doprovází Mikuláše v předvánočním čase a jeho úkolem je trestat neposlušné děti a pouští hrůzu na diváky, kteří vždy v ohromných počtech lemují jejich cestu. Masky démonů jsou velmi propracované a značně děsivé.
Po loňské "masové" účasti přes 20.000 návštěvníku byla letos akce zpoplatněna částkou 200 Kč/ osoba (cena na místě 250 Kč) a na akci bude prodáno max. 10.000 vstupenek.

Odjezd z Prahy v 07:00 hod, příjezd do Českého Krumlova, prohlídka města s průvodcem, přejezd do Kaplice, po Krampus Show cca ve 20:00 hod, odjezd do Prahy.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, vstupenku na show, program dle popisu, odborného průvodce, pojištění cestovní kanceláře dle zákona.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.