CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Myanmar, Barma - Zlatá země, ,

Barma - Zlatá země, Myanmar, 8.11.2018, Dle programu

Barma - Zlatá země

Barma - Zlatá země
Termín:
8.11. – 23.11.2018
Změnit termín
Délka:16 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Dle programu
Číslo zájezdu:126839473
75 900 Kč (-0 %)
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Barma (Myanmar) - Zlatá země kontrastů a buddhistických tradic
Popis
Živoucí tradice, zakořeněný buddhismus, tajuplné chrámy, unikátní příroda a krásní lidé.
Doplňující informace
Skromní vesničané pod zlatými chrámy s pravými drahokamy. Muži v sukních. Ženy s tanakovou pastou na obličeji. Navštívíme nejvyhlášenější památky v Yangonu, v okolí královského města Mandalay, planinu s tajuplnými chrámy tisíc let starého královského města Bagan. Pohádkové jezero Inle vklíněné mezi horské vrcholy a jeho plovoucí zahrady. Nahlédneme do pestrého světa horských etnik, která navzdory času udržují své unikátní zvyky a řemesla.

"

Poznávací zájezd do Barmy je určen především milovníkům kultury, památek a buddhismu. Barma se otevírá světu postupně a stále patří mezi turisty ne zcela objevené země. Během cesty bude dostatek času poznat "jak "to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Navštívíme barmské pagody a chrámy zasazené často v kouzelných přírodních kulisách travnatých plání, džungle nebo jezer. Možnost prodloužení zájezdu o poznávací okruh do Kambodže viz program akce č. 208.
Den 1. - 2.
Letecky do THAJSKA, Bangkoku. Nocleh v Bangkoku.
Den 3.
Letecky do BARMY, do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume.
Den 4.
Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábějí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa. Buddhistické texty vytesané do mnoha kamenných desek. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce (při troše štěstí za mrazivě působivé hudby mnichů).
Den 5.
Celodenní vyhlídková plavba po řece Irávádí regionem centrální Barmy do Baganu. Staré královské město, jedno z nejkrásnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. První západ slunce s"panorámou pagod Baganu.
Den 6. - 7.
Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11. - 13. století. Původně jich tu stálo prý 4446. Do současnosti se jich dochovalo více než 2000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při východu i západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí.
Den 8.
Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Hravé opice. Výroba cukru z palem. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Čajové plantáže.
Den 9.
Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných poutníky v labyrintu jeskyně v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy. (Budeme mít v podzimním termínu opět štěstí na balónový festival"v"Taunggyi?).
Den 10.
Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí trhy a zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Stříbrotepci a výroba lodí. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou.
Den 11.
Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Pagoda Indein na západním břehu jezera s"tisíci barevnými stúpami, v"původní i rekonstruované podobě. Relaxace v"horkých pramenech. Ochutnávka místních vín při západu slunce ve vinařství Red Estate s"výhledem na jezero Inle. Fakultativně možnost celodenního treku v"okolí jezera Inle s"příchodem na vinice před západem slunce.
Den 12.
Ranní odlet z Heho do Yangonu. Přesun do Kyaiktiyo. Krátký pěší výstup k působivé Golden Rock, zlaté stupě umístěné na dokonale vyváženém viklanu. Umístění Buddhova vlasu prý zajistilo jeho rovnováhu! Nocleh v"Kyaiktiyo.
Den 13.
Přesun do Baga, královského města Monského státu. Hlavní atrakce buddhistického areálu Baga. 55 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, přes 1000 let stará nejvyšší stupa Shwemawdaw. Přesun do Yangonu."
Den 14.
Yangon. Kontrast současných a historických staveb. Pagoda Sule stará 2 000 let. Pagoda Botataung plná zlatých a stříbrných Buddhů. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Poslední nákupy na Skots Market, trh s jantarem. Loučení s Barmou. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách.
Den 15.
Loučení s"Barmou. Odlet z Yangonu.
Den 16.
Letecký návrat domů."
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka.
Letištní taxy.
Letecky Bangkok - Mandalay, letecky z Heho (od jezera Inle) do Yangonu.
Doprava pronajatými vozidly.
Plavby lodí.
13x ubytování v"hotelech se snídaní.
Český průvodce.
Místní průvodce podle potřeb.
Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
Vstupní" e-vízum do Barmy 1"250 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK.
Vstupy do památek.
Stravování mimo snídaně.
Spropitné.
Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč.
Pořadatelem tohoto zájezdu je náš partner LIVINGSTONE s.r.o., IČ 26248051.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK