CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Chile, Chilská mozaika - s prodloužením na Velikonoční ostrovy, ,

Chilská mozaika - s prodloužením na Velikonoční ostrovy, Chile, 10.11.2018, Dle programu

Chilská mozaika - s prodloužením na Velikonoční ostrovy

Chilská mozaika - s prodloužením na Velikonoční ostrovy
Termín:
10.11. – 24.11.2018
Změnit termín
Délka:15 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Dle programu
Číslo zájezdu:126839490
89 900 Kč (-0 %)
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Chilská mozaika - Země sopek a tajemný Velikonoční ostrov
Popis
Tajemství země kontrastů schované mezi andským pohořím a Tichým oceánem
Doplňující informace
Památky pod ochranou UNESCO, vyhlášené vinice, zasněžené sopky zrcadlící se v průzračných jezerech, divoké řeky, pestré domky spolu s rázovitými kostelíky probarvující krajinu – to vše postupně přechází do opuštěné, větry bičované ledovcové Patagonie. Fotogenické žulové věže Torres del Paine a nejjižnější chilské město Punta Arenas s bohatou historií. Přírodní rezervace Seno Otway, kde si tučňáci důležitě vykračují v dobře padnoucím fraku. Čerstvé mořské plody vylovené z Pacifiku zapíjené věhlasnými chilskými víny ocení nejen gurmáni, ale i běžní cestovatelé. Navíc možnost poznat tajuplný Velikonoční ostrov.

"

Poznávací zájezd určený pro aktivní cestovatele, kteří touží prozkoumat různorodost chilské krajiny a seznámit se s chilskou historií, kulturou a osídlením do větší hloubky. Program akce je částečně sportovně laděný - podnikneme několik jednodenních pěších výletů, jejichž náročnost lze případně individuálně přizpůsobit s ohledem na výkonnost každého z účastníků. Pro zájemce se v rámci prodloužení nabízí šance poodhalit tajemství soch moai na Velikonočním ostrově."

"
Den 1.
Letecky do CHILE, hlavního města Santiago de Chile.
Den 2.
Prohlídka Santiaga de Chile - náměstí Plaza de Armas se starobylou katedrálou. Hlavní avenida s pouličními muzikanty, prezidentský palác La Moneda. Památník národního hrdiny Bernarda O´Higginse. Neptunova fontána, vyhlídka z"vrcholu Santa Lucia. V"Santiagu to večer „žije“, procházky po rušných uličkách a barech.
Den 3.
Letecky ze Santiaga de Chile na VELIKONOČNÍ OSTROV (Hanga Roa). Přivítání na ostrově trav klasickým květinovým věncem a zpěvem.
Den 4.
Velký okruh okolo „Pupku světa”. V kráteru Rano Raraku se nachází téměř 400 soch v různém stadiu opracování, jako by je jejich tvůrci opustili ze dne na den. Proč byly sochy vytvořeny a proč mají na hlavách klobouky? Seznámení s historií ostrova. Koupání pod palmami na pláži Anakena. Kráter Puna Pao, výroba kamenných klobouků pro sochy. Kamenná plošina Ahu Akiwi.
Den 5.
Malý okruh – hluboký kráter Orongo s"vnitřním jezírkem. Kdo byl Ptačí muž a jak se konaly každoroční soutěže? Obřadní vesnice a výhledy na okolní širý oceán nad strmými lávovými útesy. Zatančíme si večer s domorodými tanečnicemi?
Den 6.
Procházky městem Hanga Roa. Výhledy na vody divokého Pacifiku tříštící se o skály. Možnost zapůjčení terénní motorky či kola a vlastní projížďky po ostrově. Zpáteční let z Velikonočního ostrova do Santiaga de Chile.
Den 7.
Celodenní výlet do přístavního města Valparaiso (UNESCO). Prohlídka největšího chilského přístavu u pobřeží Tichého oceánu, výjezd pitoreskním výtahem na vyhlídku Paseo 21 de Mayo. Náměstí Sotomayor, klikaté úzké uličky, příkrá schodiště, domy doslova „zavěšené“ na skalách. Návrat do Santiaga de Chile.
Den 8.
Dokončení prohlídky Santiaga. Noční přejezd pohodlným lůžkovým autobusem k"jezeru Villarica do městečka Pucón.
Den 9.
Příjezd do Pucónu. Výlet do termálních lázní – relaxace v"přírodní horké vodě uprostřed zeleného lesa. Kdo vydrží v"minerální vodě nejdéle?
Den 10.
Celodenní pěší výlet do NP" Huerquehue, kde rostou endemické přesličkovité araukárie, které zůstaly zachovány ještě z"pravěku. Procházky mezi malebnými jezírky po úzkých pěšinách v"hloubi národního parku, výhledy na modré jezero a stejnojmennou zasněženou sopku Villarica. Budeme zítra stát na jejím vrcholku?
Den 11.
Fakultativně pro zájemce výstup na činnou sopku Villarica (2"840 m.) za pomoci místních průvodců a vypůjčeného vybavení. Zpočátku si pomůžeme lanovkou, dále již 4 – 5 hodin chůze po vyšlapané pěšině vedoucí po svahu a pod vrcholem po sněhovém poli. Krásné výhledy do okolní dramatické krajiny i do nitra kaldery, kde z"bublajícího magmatu vychází štiplavý sirný kouř. „Vsedě“ pohodlný sjezd po sněhových polích dolů k lanovce, návrat zpět do hotelu. Možnost výběru z jiných fakultativních aktivit (rafting, canyoning, pěší výlety do okolí).
Den 12.
Odjezd z"Pucónu. Cesta přes upravené německé komunitní městečko Frutillar, kde je možno si objednat i klasický jablečný štrůdl. Odrazy působivé sopky Osorno (2"650 m) v modrých vodách jezera Llanquihue, dojezd do města Puerto Montt. Večerní procházka přístavem, návštěva rybího trhu, věnce sušených mušlí, sledování porcování úlovků. Ochutnáme v"místních hospůdkách obří mušle Sv. Jakuba nebo pico roco společně s"proslulým chilským vínem?
Den 13.
Výlet k jezeru Lanquihue a lehká procházka v NP" Vicente Pérez Rosales po úzkých pěšinkách zachovalým patagonským pralesem. Jezero Todos los Santos s"pobřežím lemovaným černým sopečným pískem. Z"jezera vytékající řeka vytvořila ve ztuhlé lávě bílé kaskády vodopádů Petrohué. Útulné městečko Puerto Varas na břehu jezera, výhledy na vulkány Osorno, Calbuco a Tronador. Návrat zpět do Puerto" Montt.
Den 14.
Plavba lodí na ostrov Chiloé, projížďka a prohlídka svérázné ostrovní architektury - originální dřevěné kostelíky, v"každé vesničce je jiný. Tradiční palafitos - domky na kůlech na pobřeží, rybí trhy a zvlněná ostrovní krajina s"pasoucím se dobytkem, obklopená Tichým oceánem. Návrat do Puerto Montt.
Den 15.
Letecký přesun z Puerto Montt do Punta Arenas. Odpoledne návštěva přírodní rezervace s velkou kolonií tučňáků Magellanových v"zálivu Seno" Otway, procházka mezi ptačími hnízdy po úzkých stezičkách.
Den 16.
Punta Arenas - návštěva hřbitova s"hrobkami místních “ovčích baronů“ a procházka městem. Náměstí s"pomníkem mořeplavce F. Magellana a nezapomeňte, kdo pohladí patu indiána u jeho nohou, má zaručený návrat! Hlavní katedrála, pohledy na slavný Magellanův průliv dělící kontinent od Ohňové" země. Odpoledne přejezd rovinatou pampou se stády ovcí a divoce žijícími lamami guánaco až do klidného městečka Puerto" Natales. Kdo jako první uvidí pštrosa nandu?
Den 17.
Celodenní výlet autobusem do NP"Torres"del"Paine, minerální jezero Laguna Amarga, proslulé černobílé „Cuernos“ (Rohy) nad jezerem Nordenskjöld, mohutný vodní přepad Salto Grande, vyhlídky na modrá jezera, pohledy na proslulé žulové věže „Torres“. Večer návrat do Puerto"Natales.
Den 18.
Přejezd zpět do Punta" Arenas. Poslední rozloučení s"Patagonií u večeře s"čerstvě uloveným lososem?
Den 19.
Odlet z"Punta Arenas do Santiaga de Chile. Odlet do Evropy.
Den 20.
Letecký návrat ze Santiaga de Chile domů.
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka."
Letištní taxy."
Místní přelety Puerto Montt – Punta Arenas, Punta Arenas – Santiago de Chile."
Veškerá pozemní doprava: dálkový noční lehátkový autobus, místní autobusy, pronajaté minibusy, lodní trajekt na ostrov Chiloé."
Ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie."
Český průvodce."
Místní průvodce dle potřeb."
Vstupy do NP."
Cestovní pojištění."
V prodloužení letecky Santiago - Velikonoční ostrov a zpět."
Ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie."
Vstup do NP (cca 63 USD)."
Český průvodce (na Velikonočním ostrově od 4 osob).
Cena nezahrnuje
Stravování."
Vstupy do památek a muzeí.
"Fakultativní výlety."
Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 600 Kč (15 dní) / 15 600 Kč (20 dní)."
V prodloužení místní odletové taxy 20 USD.
Pořadatelem tohoto zájezdu je náš partner LIVINGSTONE s.r.o., IČ 26248051.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK