CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Kostarika, Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická mozaika, ,

Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická mozaika, Kostarika, 22.11.2019, Snídaně

Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická mozaika

Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická mozaika
Termín:
22.11. – 11.12.2019
Změnit termín
Délka:20 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:149556444
71 490 Kč (-0 %)
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Nikaragua, Kostarika, Panama - Středoamerická mozaika
Popis
Střední Amerika, to jsou země uzavřené mezi Atlantickým a Tichým oceánem, nejrozmanitější oblasti naší planety. V nejužším místě amerického mostu leží skutečný poklad Střední Ameriky - Kostarika, tropický ráj zvířat a rostlin. Země s nekončícím množstvím biotopů, království pozemského i podmořského života, domov vulkánů dosahujících závratných výšek, které na vše dohlíží. Vůně kostarické kávy vytváří dokonalou symbiózu s chutí panamských banánů a karibských koktejlů na plážích panamských korálových ostrovů Bocas. To vše završuje koloniální atmosféra svébytné Granady v nedotčené zemi Střední Ameriky - Nikaraguy.
Provází PhDr. Pavla Teichmanová v jarním termínu a Jiří Ježek v podzimním termínu.
Zájezd zahrnuje
letenka Praha-Managua a Panama City-Praha vč. let. tax a poplatků cca 22 000 Kč, vnitrostátní přelet David-Panama City vč. let. tax a poplatků cca 2 500 Kč, transfery minibusem, místním autobusem, lodí, 18x ubytování v turistických hotelech a penzionech latinskoamerického standardu se snídaní, ochutnávka kávy a čokolády, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
vstupné, ostatní strava, vstupní a výstupní poplatky (cca 50 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", 1lůžkový pokoj 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 100 Kč, do 80 000 Kč za 1 700 Kč, pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů 750 Kč
Program
Den 1
odlet z Prahy do MANAGUY, nocleh.
Den 2
přejezd do GRANADY - navštívíme koloniální perlu střední Ameriky, město, které je nejstarší v celé Střední Americe. Projdeme se po Calle de Calzada zdobené fasádami starých granadských domů, objevíme kouzlo starobylého kláštera Convento de San Francisco, vystoupáme na vyhlídkovou věž kostela La Merced a dojdeme až na nábřeží obřího Nikaragujského jezera. V podvečer, dle aktuálních podmínek, vyjedeme až ke kráteru činné sopky MASAYA.
Den 3
přejezd do kdysi ospalého rybářského městečka SAN JUAN DEL SUR na břehu Pacifiku, které je dnes oblíbeným prázdninovým letoviskem. Leží v bujném údolí řeky, která protéká městem až na pláž tvořenou tmavým pískem, uzavřenou mezi dvěma útesy, s úchvatnými západy slunce. Cestou se zastavíme v půvabném městečku RIVAS se starým koloniálním kostelem.
Den 4
dopoledne přejedeme hranici do Kostariky, vstříc zdejším proslulým přírodním parkům. Dopoledne si ještě zrelaxujeme v termálních pramenech. První NP RINCÓN DE LA VIEJA nás hned zrána překvapí suchou krajinou savan s vřícími bahenními jezírky a mini vulkány. Jelikož se nacházíme v oblasti činné sopky, není náhodou, že tu můžeme vidět časté lávové proudy. Při našich procházkách se možná setkáme i s národní kostarickou květinou - purpurovou orchidejí. Odpoledne nás čeká přejezd do NP MONTEVERDE.
Den 6
hned ráno navštívíme oblast prastarého mlžného horského lesa v NP MONTEVERDE - ráj ornitologů (vzácný výskyt ptáků kvesalů). Zažijeme neopakovatelnou lehkou túru po stezce Sendero el Puente, jejíž část tvoří 100 m visutý most v korunách stromů, dojdeme k vodopádu San Luis. Odpoledne lze navštívit Zahradu orchidejí se 450 druhy včetně těch nejmenších na světě, chráněnou stanici s množstvím hadů a žab nebo Motýlí zahradu s mravenčí kolonií. Pro zájemce se nabízí tajuplná noční exkurze, při které můžete pozorovat sklípkany, netopýry či tukany.
Den 7
přejezd kolem jezera ARENAL přes městečko TILARÁN do LA FORTUNY přímo pod majestátním vulkánem ARENAL (1 633 m), cestou zastávka na vyhlídce MIRADOR 1968 s vyhlídkovým okruhem, popř. pro zájemce 70 m vysoký vodopád CATARATA DE LA FORTUNA s možností koupání.
Den 8
v poznávání typických kostarických sopek budeme pokračovat dobře přístupným vulkánem POÁS (2 708 m) ve stejnojmenném národním parku. Vyvezeme se téměř až k hlavnímu kráteru vyplněnému tyrkysovou vodou, z níž vystupují siřičité plyny. Za doprovodu kolibříků se projdeme krajinou horského mlžného lesa mezi kapradinami a broméliemi k laguně Botos. Cestou dolů budeme míjet kávové plantáže oblasti HEREDIA a je tedy nutností absolvovat jednu z tzv. coffee tours, jejíž součástí je i ochutnávka vynikající čokolády. Večer se ubytujeme v hlavním městě Kostariky SAN JOSÉ uprostřed Centrálního údolí, které je obklopeno ze všech stran horami s vulkány (3 noci).
Den 9
dopoledne vyrazíme k nejvyšší kostarické sopce, do NP VOLCAN IRAZÚ (3 432 m), vyjedeme až na vrchol, kde se projdeme kolem hlubokého kráteru (občas mezi dunami šedivého popela), odkud je za jasných dní vidět až na pobřeží Karibiku i Pacifiku, pozdní odpoledne věnujeme prohlídce hlavního města SAN JOSÉ, kde navštívíme pěší zónu, tržiště Mercado Central a v centru města uvidíme nejelegantnější budovu ve městě Teatro Nacional.
Den 10
ze San José pojedeme kolem stále činné sopky TURRIALBA (3 340 m) k nejvýznamnějšímu archeologickému nalezišti v Kostarice GUAYABO (stavby z období 300-700 let n. l.) s podzemními akvadukty. Odpoledne dokončíme prohlídku hlavního města - můžeme navštívit i moderně upravené muzeum předkolumbovského zlata nebo největší sbírku jadeitů na americkém kontinentě.
Den 11
cestou ke karibskému pobřeží budeme projíždět panenským tropickým pralesem v NP BRAULIO CARRILLO až do maličkého říčního přístavu LA PAVONY, kde nás čeká plavba lodičkou po řece Suerte mezi mangrovovými porosty NP TORTUGUERO až do stejnojmenné vesničky izolovaného přírodního parku proslulého jako hnízdiště karety obrovské. Park je domovem krokodýlů, ary zelené, 160 druhů savců nebo také kapustňáka. Prozkoumáme místní pláž a vesnici, která připomíná bujnou tropickou zahradu, budeme obdivovat vysoké palmy sklánějící se nad dřevěnými domky a ochutnáme tradiční karibskou kuchyni s čerstvými rybami.
Den 12
dopoledne plavba po hlavním vodním kanálu s pozorováním vodní fauny a vegetace divokého mokřadu do MOINU a poté přejezd pobřežím Karibiku do oblasti PUERTO VIEJO zahalené tajemnem afro-karibských osadníků. Po cestě zastávka u mořské rezervace NP CAHUITA - procházka po stezce lemující pobřeží, kde se můžeme setkat s lenochody, nosály či jasně modrými obřími motýly morfo, a zároveň se vykoupeme na některé z bílých pláží.
Den 13
PUERTO VIEJO - volný den, odpočinek na plážích Playa Chiquita nebo Playa Negra, šnorchlování na Punta Uva, pro ty aktivnější možnost zapůjčení kola a projížďky podél moře do vesnice MANZANILLO s pozorováním opic a motýlů. Večer pozorování západu slunce za zvuku reggae hudby, ochutnávka banánového chleba nebo papajového džusu.
Den 14
přejezd hranice do Panamy, náš kostarický bus končí v přístavu ALMIRANTE, potom přesedneme na vodní taxi, které nás dopraví na nejkrásnější ostrovy Panamy BOCAS DEL TORO - Galapágy 21. století. Následujících pár dnů je určeno k lenošení na plážích, šnorchlování mezi barevnými rybkami a užívání si Karibiku. Kdo bude chtít, může se vydat na prozkoumání vesniček původního kmene Ngobe-Buglé, na sousedních ostrovech. Poslední den přejedeme do panamského města DAVID, odkud přeletíme do PANAMA CITY.
Den 18
ranní prohlídka města PANAMA CITY - kosmopolitní křižovatka národů na březích Pacifiku. Čeká nás projížďka městem a návštěva proslulého zázraku techniky - PANAMSKÉHO PRŮPLAVU, který spojuje Atlantický a Tichý oceán. Tichomořskou plavební komoru uvidíme z vyhlídky MIRAFLORES.
Den 19
dokončení prohlídky Panama City, transfer na letiště, odlet zpět do ČR.
Pořadatelem tohoto zájezdu je náš partner CK Poznání s.r.o., IČ 04382463.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK