CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Dánsko, Královská města Skandinávie, ,

Královská města Skandinávie, Dánsko, 12.9.2018, Polopenze

Královská města Skandinávie

Královská města Skandinávie
Termín:
12.9. – 18.9.2018
Změnit termín
Délka:7 dní / nocí
Doprava:letecky (Vídeň)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:130602844
32 900 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: SKANDINÁVSKÉ METROPOLE - odlet z Vídně
Popis

Poznávání Skandinávie můžete začít anebo prohloubit během krásného týdenního poznávacího zájezdu.

Poznáte všechny tři moderní metropole:

Norsko - OsloŠvédsko - StockholmDánsko - Kodaň

a také příjemné historické město Örebro (SE). Dalšími historickými místy v Dánsku jsou renesanční zámek Frederiksborg a „Hamletův“ hrad v Helsingřru.

Současnou architekturu budete moci obdivovat v centru Kodaně nebo u nové budovy Opery a skokanského můstku v Oslu. Díky zhlédnutí skalních kreseb, členitého pobřeží či několika muzeí si uděláte ucelenější představu jak o severské historii a kultuře, tak o kráse přírody jižní Skandinávie.

Ubytování je zajištěno v pěkných hotelech, v ceně je 6x polopenze.

V termínu 24. 5. - 30. 5. 2018 je program v obráceném sledu!

Program

V termínu 12. 9. - 18. 9. 2018:

1. den: Odlet z Vídně do švédského Stockholmu, největšího města Skandinávie. Královský palác Kungliga Huset či budovy Opery a Parlamentu, to jsou jen některé zastávky pěšího okruhu starým městem Gamla Stan. V případě zájmu návštěva Skansenu – prvního skanzenu na světě. Ubytování v hotelu, nocleh.

2. den: Snídaně, městu rozloženému na stovkách ostrůvků vévodí radnice Stadhuset, z jejíž věže se otevírá nádherný výhled na střed města. Dále můžeme navštívit katedrálu Domkyrkan s hrobkami švédských králů. Doporučujeme plavbu lodí po jezeře Mälaren, na jejímž konci leží královský palác Drottningholm. Uvidíme i unikátní bitevní loď Vasa (byla vyzdvižena po 333 letech ze dna moře). V podvečer odjezd západním směrem vstříc další krajině Skandinávie, Norsku. Ubytování v hotelu v okolí Örebro, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně, překročení hranice. Po poledni příjezd do Osla. Procházka od nové dominanty města – budovy Opery, která leží přímo ve fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo) dojdeme ke Královskému paláci. Přemístíme se do Frogner parku. Zde se setkáme se symbolem města – Sinnataggen (v překl. „Vztekající se chlapeček“), fontánou, monolitem a dalšími z 212 soch Gustava Vigelanda, nejznámějšího norského sochaře. Ubytování v hotelu v okolí Osla, večeře a nocleh (2 noci).

4. den: Snídaně, celodenní návštěva Osla. Prohlídku začneme na poloostrově muzeí Bygdřy, velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon-Tikii, papyrovou loď Ra II, Thora Heyerdahla. Den zakončíme výhledem na město z vrchu Holmenkollen. Zde se nachází nový skokanský můstek postavený pro MS v lyžování 2011. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

5. den: Po snídani vyrazíme švédsko-norskou hranici. Zde nás přivítá norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Zamíříme do oblasti Tanum (UNESCO), známé početnými nálezy skalních kreseb. Po poledni prohlídka druhého největšího švédského města Göteborg – náměstí Gustav Adolfs Torg, kanál Stora Hamn, Katedrála Gustava Domkyrka, moderní budovy Admirality a Opery. Ubytování, večeře a nocleh.

6. den: Snídaně, ze Švédska je to doslova skok do Dánska. Tyto dvě země spojuje nejen velmi blízká historie, ale též poloha u Řresundské úžiny. Mezi městy Helsingborg a Helsingor se přeplavíme trajektem, který zde nepřetržitě jezdí. Z paluby spatříme Hamletův hrad Kronborg. Navštívíme nejkrásnější dánský zámek Frederiksborg Slot postavený ve stylu holandské renesance na třech ostrovech jezera Slotsř, obklopený nádhernými zahradami. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

7. den: Snídaně, prohlídku hlavního města Dánska– Kodaně začneme u slavné sochy Malé mořské víly. V poledne zhlédneme výměnu stráží u královského paláce Amalienborg. Prohlídku ukončíme v přístavu Nyhavn – starý přístav v centru města, kde žil Hans Christian Andersen. Transfer na letiště a odlet z Kodaně do Vídně.

V termínu 24. 5. - 30. 5. 2018 je program v obráceném sledu:

1. den: Ráno odlet z Vídně do hlavního města Dánska. Kodaň v současnosti udává tón módě i moderní architektuře, pro turisty ji však dříve proslavila socha Malé mořské víly. Dále se zastavíme u královského paláce Amalienborg a v přístavu Nyhavn v centru města, kde žil mj. Hans Christian Andersen. Odjezd na ubytování. Večeře.

2. den: Dopoledne navštívíme nejkrásnější dánský zámek Frederiksborg Slot postavený ve stylu holandské renesance na třech ostrovech jezera Slotsř. Zámek je obklopený nádhernými zahradami. Švédsko a Dánsko spojuje nejen velmi blízká historie, ale též poloha u Řresundské úžiny. Mezi městy Helsingřr a Helsingborg se přeplavíme trajektem. Z paluby spatříme Hamletův hrad Kronborg. Po pobřeží Švédska budeme pokračovat do města Halmstad na ubytování. Večeře.

3. den: Ráno se vydáme do druhého největšího švédského města Göteborg – prohlédneme si náměstí Gustav Adolfs Torg, katedrálu krále Gustava Domkyrka a moderní budovy Admirality a Opery. Zamíříme do oblasti Tanum (UNESCO), známé početnými nálezy skalních kreseb. Pozdní oběd/večeře. Na švédsko-norské hranici nás přivítá norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Hlavní město Norska Oslo si prohlédneme nejprve při procházce centrem. Od nové dominanty města – budovy Opery, která leží přímo ve fjordu, se vydáme pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo). Ubytování v Oslu na dvě noci.

4. den: Celodenní prohlídka Osla. Na poloostrově muzeí Bygdřy našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Dále si můžeme prohlédnout vor Kon-Tiki a papyrovou loď Ra II největšího Nora 20. století, výzkumníka Thora Heyerdahla. Den zakončíme výhledem na město z vrchu Holmenkollen. Zde se nachází lyžařský areál, jemuž vévodí skokanský můstek, původně vystavěný pro ZOH 1952 a přestavěný pro MS v lyžování 2011. Návrat na hotel. Večeře.

5. den: S norskou metropolí se rozloučíme návštěvou Frogner parku. Zde se setkáme se symbolem města – soškou Sinnataggen (v překl. „Vztekající se chlapeček“), fontánou, monolitem a dalšími z 212 soch Gustava Vigelanda, nejznámějšího norského sochaře. Odpoledne se vydáme na východ do Švédska. Kolem největšího švédského jezera Vänern dojedeme na ubytování. Večeře.

6. den: Před polednem nás uvítá švédský Stockholm, největší město Skandinávie. Královský palác Kungliga Huset či budovy Opery a Parlamentu, to jsou jen některé zastávky pěšího okruhu starým městem Gamla Stan. Uvidíme i unikátní bitevní loď Vasa (byla vyzdvižena po 333 letech ze dna moře). V případě zájmu návštěva Skansenu – prvního skanzenu na světě. Večeře.

7. den: Městu rozloženému na stovkách ostrůvků vévodí radnice Stadhuset, z jejíž věže se otevírá nádherný výhled na střed města. Dále můžeme navštívit katedrálu Domkyrkan s hrobkami švédských králů. Doporučujeme plavbu lodí po jezeře Mälaren, na jejímž konci leží královský palác Drottningholm. V podvečer odjezd na letiště a odlet do Vídně.

Poznámky

V termínu 24. 5. - 30. 5. 2018 je program v obráceném sledu.

Minimální počet účastníků
15
Cena zahrnuje
letenku Vídeň – Stockholm a Kodaň – Vídeň , dopravu autobusem, mezistátní trajekt, 6x ubytování v turistických hotelech, pokoje s vlastním příslušenstvím, 6x polopenzi, průvodce, cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění CK v případě úpadku
Cena nezahrnuje
vstupné cca 400 SEK, 200 NOK, 150 DKK (tj. cca 100 €/os), další výše neuvedené služby
Slevy
2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami; 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami;
Svozy
Brno,
Pořadatelem tohoto zájezdu je náš partner Periscope Skandinávie, s.r.o., IČ 25263196.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK