CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Myanmar – velká cesta 2019, cena od 0 - 0 Kč

Zadejte alespoň 1 parametr pro výběr
Select country and destination
Rozšířené hledání
Myanmar - velká cesta - Myanmar

Myanmar - velká cesta

Myanmar - velká cesta
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Myanmar – velká cesta 2019
Popis
Zveme vás do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně je Myanmar jedna z nejchudších zemí světa a na straně druhé země plná pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Ačkoliv zemi de facto stále vládne vojenská junta, každé důležité rozhodnutí musí schválit astrolog a v každém domě lze nalézt oltářík zasvěcený natům – místním duchům. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Myanmaru osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Na závěr si můžete cestu po této zajímavé zemi prodloužit pobytem u moře na krásných plážích Bengálského zálivu.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Myanmaru počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Heho–Rangún (základní verze), 2x přelet Heho–Thandwe–Rangún (prodloužená verze), 1x noční autobus na sezení, 1x loď po Iravádí, mikrobusy, rikši, 12x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 9600 Kč, jednolůžkový pokoj – 6800 Kč, barmské vízum – 1400 Kč
Program
Den 1
Praha – Rangún : přílet do Myanmaru, další program dle času příletu.
Den 3
Rangún : prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější buddhistický stánek v Myanmaru), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života .
Den 4
Rangún – Kyaiktiyo : přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi, tzv. Zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem – částečně pěší výstup a nocleh na vrcholku hory.
Den 5
Kyaiktiyo – Pegu (Bago): přejezd do města Pegu – prohlídka 55 m dlouhého ležícího Buddhy ; Shwemawdaw – nejvyšší stúpa v zemi (114 m); noční autobus.
Den 6
Mandalaj : celodenní prohlídka – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy , pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, návštěva řemeslnických dílen; večer na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.
Den 7
Mandalaj : celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Mingunu – pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva .
Den 8
Mandalaj – Monywa: přesun do okolí města Monywa – návštěva zajímavých jeskyní s bohatou freskovou výzdobou a mnoha sochami Buddhů.
Den 9
Monywa – Pugam (Pagan): unikátní „ marcipánová pagoda “ Thanbodday s půlmilionem vyobrazení Buddhy; přejezd do Pakkoku a plavba lodí po řece Iravádí do Pugamu.
Den 10
Pugam – staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh s prohlídkou nejvýznamnějších pagod – nejkrásnější pagoda Ananda ad., návštěva dílny lakérů nádobí.
Den 11
Pugam – Kalaw: celodenní přejezd barmským venkovem se zastávkou na předbuddhistických svatyních natů na hoře Popa , tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny ; večer příjezd do Kalaw.
Den 12
Kalaw : celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostních menšin Palaung a Pa-O.
Den 13
Kalaw – Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya – krasový jeskynní komplex s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, týku, mramoru a dalších materiálů.
Den 14
Jezero Inle : plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) – plovoucí trhy a zahrady , rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp; západ slunce nad jezerem .
Den 15
Inle – Praha: transfer na letiště a let přes Rangún domů, přílet do ČR 16. den. PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽÍCH NGAPALI :
Inle – Ngapali: transfer na letiště, přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z rezortů na jedné z nejkrásnějších pláží v Barmě.
Den 16
Ngapali : dvoudenní odpočinek na bělostných plážích – možnost šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb .
Den 18
Ngapali – Praha: během dne přelet do Rangúnu a následný let domů, přílet do ČR 19. den.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.