CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Napříč Jižní Amerikou – Peru, Bolívie a Chile, cena od 108 988 - 108 988 Kč

Zadejte alespoň 1 parametr pro výběr
Select country and destination
Rozšířené hledání
Napříč Jižní Amerikou – Peru, Bolívie a Chile - Chile

Napříč Jižní Amerikou – Peru, Bolívie a Chile starstarstar

Napříč Jižní Amerikou – Peru, Bolívie a Chile
Doprava:
letecky
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Snídaně
Popis
Speciální okruh který kombinuje krásy oblíbených míst Peru a Bolívie. V Peru se vydáte po stopách civilizace Inků a navštívíte historické a přírodní skvosty této země a samozřejmě nevynecháte skvost Machu Picchu. Odtud se vydáte přes bájné jezero Titicaca do Bolívie, kde Vás uchvátí tradiční způsob života místních obyvatel, který těžko najdete jinde v Jižní Americe. Navštívíte nejvýše položené hlavní město světa La Paz, vydáte se možná do nejúžasnější části celé jižní Ameriky – na jih Bolívie do pouští a solných plání, kde se Vám bude tajit dech. Tento zájezd nabízí vše co si od Peru a Bolívie můžete přát!
Ubytování
3* hotel (nebo lodge)
Poloha
Lima, Cusco, Machu Picchu, jezero Titicaca, Copacabana, Ostrov slunce, La Paz, Uyuni, poušťe Atacama, solné pláně a barevná jezera, San Pedro de Atacama, Calama, Santiago de Chile, Maipo Valley.
Další informace
Cena tohoto zájezdu obsahuje letenku knihovanou v optimální knihovací třídě. Cena zájezdu se může lišit dle vyprodanosti letenek na Vámi zvolený termín.
Počátek tohoto zájezdu si můžete zvolit na jakýkoliv den v roce, stejně tak doba zájezdu může trvat libovolně dle Vašeho přání.
Program může být nabídnut i bez mezinárodních letenek, cena 17 denního programu: od 61.000 Kč /2.440 EUR.
Úroveň hotelů v Jižní Americe (speciálně v Bolívii) nemusí odpovídat evropským standardům. Ubytování v pouštích Bolívie je jednodušího typu.
Stravování
dle programu (s-snídaně, o-oběd, v-večeře)
Doprava
letecky
Program
1. den
Odlet z Vídně či Prahy.

2. den
Lima
Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v centru Limy. Pokud Váš mezinárodní let do Peru přistává v dopoledních hodinách, budete mít čas se projít v historickém centru tohoto města anebo jen odpočívat v hotelu po dlouhé cestě do Peru.

3. den
Cusco (s)
Ranní transfer na letiště, odkud Vás čeká krátký místní let (asi 1,5 hod) z Limy do Cusca. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v historickém centru města. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne Vás vyzvedneme z hotelu a vezmeme Vás na prohlídku tohoto fascinujícího města. Společně s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, "skálu o 12 úhlech", ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocleh v hotelu.

4. den
Posvátné údolí Inků (Sacred Valley) (s)
Dnes prozkoumáme posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných mist Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíme poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo.

5. den
Machu Picchu (s)
Po brzké snídani nasedneme do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé, 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedeme ke ztracenému městu Inků - Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máme prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z nás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesuneme do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedeme vlakem zpět do Cusca.
Alternativně: možnost prodloužit pobyt o 1 noc v Machu Picchu (Aguas Calientes)
Možnost zařadit 4 denní trek vedoucí na Machu Picchu, namísto klasického výletu vlakem

6. den
Cusco (s)
Dnes Vás čeká volný den, kdy můžete navštívit další historická místa ve městě či v okolí Cusca. Můžete projít bohaté trhy s místními produkty, uměním a suvenýry. Doporučujeme navštívit místní restaurace, kde můžete vyzkoušet místní jídlo a pití. V Cuscu můžete po setmění narazit na častý kulturní program, odehrávající se většinou na hlavním náměstí Plaza de Armas. Nocleh v hotelu.

7. den
Cusco - Puno (s)
Po snídani Vás odvezeme na komfortní autobus, který Vás vezme přes typickou krajinu Peru do města Puno, které je vstupní branou k jezeru Titicaca. Transfer do hotelu a nocleh v hotelu.

8. den
Jezero Titicaca - plovoucí ostrovy Uros a Taquile (s)
Celodenní program začíná asi v 7 hod návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují jejich tradice a způsob života. Poté pokračujete na unikátní ostrov Taquile, kde to vypadá jako by se zastavil čas. Žije zde asi 350 rodin, kteří jsou přímými potomky Inků. Jejich domečky jsou pečlivě srovnány na náměstí, zaujmou Vás také kamenné schody. Nejpopulárnější jsou místní výrobky z textilu, které jsou velmi tradiční, jako např. opasky (chumpis), čepice (chullos) a sandály (ojotas). Místní zemědělství funguje na kolektivním pojetí, každý dostane to co potřebuje a o všechno se dělí. Na Taquile uvidíte také působivou krajinu na pozadí s vrcholky Cordiler. Večer se vracíte lodí do hotelu v Puno.
Možnost rozšíření o extra den a přenocování na ostrově u místní rodiny.


9. den
Puno – Copacabana– Sun Island (s)
Ráno cesta busem a lodí do městečka Copacabana, které již leží na bolívijské straně jezera.
Po příjezdu Vás anglicky mluvící delegát vyzvedne na autobusovém nádraží a dopraví do hotelu. Hned po obědě se vypravíte lodí na Ostrov Slunce, považovaný za kolébku civilizace Inků. Navštívíte chrám Pilkokaina Inca, zahrady, a po výstupu k vesničce Yumani se Vám naskytne skvostný výhled na jezero Titicaca a masivy Nevado Illampu a Cordillera Real de los Andes. Po návratu na hotel si můžete dát k večeři místní specialitu, delikátního pstruha z jezera Titicaca. Následuje nocleh.

10. den
Copacabana – La Paz (s)
Po snídani v hotelu Vás čeká dopolední prohlídka města. Copacabana je nejdůležitějším náboženským svatostánkem Bolívie, kde se každoročně vypravují tisíce poutníků. Navštívíte místní katedrálu v maurském slohu, kde je dřevěná socha místní Madonny Virgen de Copacabana a tak zvaná Capilla de Velas - arkádová hrobka, jejíž interiér osvětluje na tisíc svící. Zastavíte se i na řemeslném tržišti, kde si budete moci pořídit suvenýry. Poté toto město na břehu jezera Titicata opustíte a odpoledne se přesunete autobusem do La Paz, kde se ubytujete na hotelu.

11. den
Tiwanaku Tour (s, o)
Dnes po snídani je v programu tzv. Tiwanaku tour. Po snídani se vypravíte na archeologické naleziště Tiwanaku, kde budete obdivovat pozůstatky kultury Tiwanacota, která existovala ještě před dobou Inků. Archeologický komplex skrývá obří monolit Bennet, slavnou Bránu slunce (Puerta del Sol), kamennou plošinu Kalasasay či zbytky pyramidy Akapana. Navštívíte i místní muzeum a poté se odeberete zpět do La Paz k noclehu.


12. den
La Paz - Uyuni (s)
Další den je vyhrazen transferu. Poté co obdržíte přesné instrukce k cestě, budete mít příležitost cestovat místním autobusem do Oruro a odtud poté pokračovat vlakem do Uyuni, kde se opět ubytujete na hotelu. Tato část cesty je bez průvodce.

13. den
Solné pláně Uyuni – San Juan (s, o, v)
Dnes Vás po snídani čeká exkurze do vesnice Colchani, kde se těží a zpracovává sůl. Poté se přesunete na Rybí ostrov, který se zjevuje jako oáza uprostřed solné pouště. Rostou zde stovky gigantických kaktusů. Jsou to jediní zástupci flóry na tisíce kilometrů daleko. Tento den je v ceně zahrnutý i oběd a večeře, po které se ubytuje v lodgi.


14. den
San Juan - Huallajarar (s, o, v)
Tento den vyrazíte k Laguně Colorada. Cestou se budete kochat panoramatickými výhledy na pohoří Lípez, místní faunou a flórou, navštívíte i Siloli Dessert, poušť s roztodivnými skalnatými útvary, vytvořenými větrnou erozí. Dorazíte až k Národní rezervaci andské fauny Eduardo Avaroa. Jejím největším turistickým lákadlem je právě rudě zbarvená laguna Colorada, kde se houfují všechny tři druhy andských plameňáků. V ceně opět zahrnuta plná penze a večer následuje nocleh v lodgi.

15. den
Barevné laguny – San Pedro de Atacama (s, o)
Brzy ráno po snídani navštívíte pompézní gejzíry “Sol de Mañana”. Jedná se o jedny z nejvýše položených gejzírů na světě. Na rozloze zhruba dvou čtverečních kilometrů bublají pestrobarevná jezírka, občas vystřikují proudy vřící vody a celé okolí je nasyceno sirným zápachem. Zastavíte se u laguny Chalviri, s jejími horkými prameny, a v údolí Dali, poté budete pokračovat k smaragdově zbarvené Zelené laguně. Po návštěvě kostela San Cristóbal naše služby končí. Po obědě následuje přesun autobusem do San Pedra v Chile. Nocleh v motelu v kouzelné vesničce San Pedro de Atacama.


16. den
San Pedro – Calama – Santiago de Chile (s)
Po snídani Vás odvezeme do města Calama, odkud Vás bude čekat let do hlavního města Chile, Santiaga. Po příletu Vás čeká transfer do hotelu. Nocleh v hotelu.

17. den
Santiago de Chile a Maipo Valley (s) Ráno posnídáte a vydáte se na půldenní výlet do vinařského závodu v Maipo Valley. Exkurze zahrnuje i ochutnávku vín. Nechte se unášet příjemnou chutí a vůní chilských vín z podhůří And.
Odpolední program je vyhrazen prohlídce města. Santiago je nejstarší město Chile, které je evropského původu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Po únavném dni se přesunete na hotel.

18. den
Santiago – odlet (s)
Po snídani transfer na letiště a Váš odlet zpět domů.

19. den
Den 19 – přílet do Evropy
Konec programu.
Cena zahrnuje
- všechny noclehy v 3* hotelu (nebo lodge) se snídaní dle itineráře
- služby místního anglicky mluvícího průvodce
- výlety a exkurze dle programu
- vstupy do NP
- letištní transfery, všechny lokální i mezinárodní letenky
- dopravu busem
- jídlo jak je značeno v programu (s-snídaně, o-oběd, v-večeře)
- pojištění CK proti úpadku

Cena je kalkulována na základě dvou osob sdílející dvoulůžkový pokoj.
Cena nezahrnuje
Spropitné, osobní pojištění, fakultativní exkurze, služby nezahrnuté v programu.

Za příplatek:
Další fakultativní výlety a aktivity nabídneme na přání.
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Příplatek za samostatně cestující osobu - kontaktujte nás pro podrobnosti.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.