CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Nespoutaná Srí Lanka, cena od 31 300 - 34 610 Kč

Zadejte alespoň 1 parametr pro výběr
Select country and destination
Rozšířené hledání
Nespoutaná Srí Lanka - Srí Lanka

Nespoutaná Srí Lanka

Nespoutaná Srí Lanka
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Odjezd:
-
Strava:
Polopenze
Popis ubytování
Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech za příplatek. Prosím kontaktujte naší CK.

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet.

2. den - Colombo / Negombo: Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Privátní transfer do Vašeho hotelu, ubytování a zbytek dne volno k odpočinku na pláži, aklimatizaci nebo k individuální prohlídce města.Hotel

3. den - Negombo / Sigiriya / Dambulla: Po snídani se vydáte do vnitrozemí Srí Lanky k výstupu na skalní horu Sigiriya (UNESCO). Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše. Dnes je to ovšem již zakázáne. Následuje transfer do hotelu, ubytování a nocleh.Hotel, polopenze.

4. den - Sigiriya / Polonnaruwa / Dambulla: Dnes Vás čeká návštěva druhého nejstaršího královského města Polonaruwa, které bylo díky své výjimečnosti zapsáno na Seznam UNESCO. Tři století bylo toto město hlavním městem Srí Lanky. Odpoledne návrat do hotelu. Fakultativně můžete absolvovat projížďku na slonech v nedaleké Habaraně.Hotel, polopenze.

5. den - Dambulla / Matale / Kandy: Po snídani transfer do Dambully (UNESCO), kde navštívíte unikátní komplex jeskynních chrámů. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních komplexů na Srí Lance. Je zde velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Následně zavítáte do zahrady koření v Matale, kde budete zasvěceni do tajů přípravy místních léčebných přípravků. Odpoledne přejezd do Kandy, kde navštívíte jedno z nejposvátnějších míst buddhistů – Chrám Buddhova zubu. Ten byl založen ve 4. st. př. n. l. k uchování vzácné relikvie. Prohlídka města a návštěvy centra řemesel. Večer shlédnutí tradičního tanečního představení.Hotel, polopenze.

6. den - Kandy / Pinnawela / Paradenya / Kandy: Po snídani navštívíte sloní útulek Pinnawalla, kde se starají o opuštěná slůňata a o staré slony. Uvidíte zde, jak se sloni krmí anebo třeba i koupou. Poté následuje zastávka v botanické zahradě Peradeniya, kde uvidíte mnoho druhů tropických rostlin. Tato botanická zahrada je největší na Srí Lance a najdete zde například mnoho vzácných druhů orchidejí. Návrat do hotelu a nocleh.Hotel, polopenze.

7. den - Kandy / Gampola / Nuwara Eliya: Po snídani následuje transfer do Gampoly. Zde ochutnáte 8 druhů čaje v místní továrně na jeho zpracování. Odpoledne se ještě podíváte k vodopádům Ramboda a poté příjezd do Nuwara Eliya.Hotel, polopenze.

8. den - Nuwara Eliya / Ella / Tissamaharama / NP Yala: Dnešní den začnete cestou do městečka Ella, které se nachází ve výšce 1.041 m n.m a je obklopeno lesy a čajovými plantážemi. Foto-stop u Ella Gap a transfer k úchvatnému mostu 9 Arch Bridge. Odpoledne příjezd do Tissamaharamy, kde se ubytujete a po krátkém odpočinku se vydáte na safari do NP Yala. V tomto národním parku můžete spatřit slony, buvoly, jeleny, medvědy, krokodýly anebo i leoparda. Nocleh v hotelu.Hotel, polopenze.

9. den - Tissamaharama / Kataragama / Galle / Colombo: Brzy ráno před snídaní transfer do jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Kataragamy, kde navštívíte místní chrámy. Návrat do hotelu, krátký odpočinek a transfer do města Galle. Prohlídka místní holandské pevnosti s přilehlými koloniálními uličkami. Odpoledne cesta na sever do města Colombo a odlet zpět domů.Snídaně.

10. den: Přílet.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.