CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Srí Lanka, Perla Indického oceánu, ,

Perla Indického oceánu, Srí Lanka, 30.11.2018, Polopenze

Perla Indického oceánu

Perla Indického oceánu
Termín:
30.11. – 13.12.2018
Změnit termín
Délka:14 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:121840296
45 480 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Upozorneni
V ceně zájezdu nejsou zahrnuté vstupy.
Destinace
Srí Lanka
Hotel
Perla Indického oceánu
1. den:
dle letového řádu odlet z Prahy do Colomba (s mezipřistáním).
2. den:
přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu v Dambulle. Ubytování a volno na odpočinek a aklimatizaci. Večeře a nocleh.
3. den:
snídaně a transfer do Sigiriye. Skalní masiv se zbytky paláce, vystavěného králem Kashyapou v 5. stol., (je zapsán na seznamu UNESCO). Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny – okolní hustou džungli i vodní nádrže, ze kterých chodí pít divocí sloni. Prohlédnete si také nádherné fresky tzv. „nebeských panen“. Cesta dále pokračuje do Dambully k prohlídce jeskynního chrámu. Ten byl vybudován na popud krále Walagambahu již v 1. stol. př. n. l. a tvoří jej pět jeskyní. Na ploše zhruba 2000 m2 spatříte více než 150 soch Buddhy (největší z nich dosahuje délky 14 m) a jedinečné nástěnné malby. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
4. den:
snídaně a přejezd do Anuradhapury, místa zapsaného na seznamu UNESCO, s mnoha historicky a archeologicky zajímavými pozůstatky prvního hlavního města Srí Lanky. Uvidíte zde nejstarší strom (2200 let), starobylé stúpy i zbytky chrámů a rituálních lázní. Cesta pokračuje do Polonnaruwy, druhého hlavního města Srí Lanky. Bylo založeno v 10. stol. a je stejně jako Anuradhapura zapsáno na seznamu UNESCO. K vidění jsou ruiny královského paláce, impozantní sochy Buddhy vytesané do skály, jezero krále Parakrambahu a mnoho dalších zajímavých míst. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.
5. den:
po snídani následuje přejezd do Habarana, kde se zúčastníte sloního safari. Projížďka na hřbetu mírumilovného slona se stane nezapomenutelným zážitkem. Poté přejezd do Matale. Zde navštívíte zahradu s kořením, kde uvidíte pěstování a zpracování tradičních druhů koření a rostlin (např. pepře, kardamonu, kari, vanilky apod.). Přejezd do Kandy a prohlídka města včetně nejposvátnějšího místa pro buddhisty – chrámu s relikvií Buddhova zubu, městského bazaru, centra umění a řemesel a muzea drahokamů. V podvečer zažijete působivou kulturní show s představením tradičních srílanských tanců či chůzí po žhavém uhlí. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.
6. den:
snídaně a odjezd do sloního sirotčince v Pinnawale. Útulek byl založen v r. 1975, v r. 1984 se zde narodilo první slůně. Dnes je domovem více než 40 jedinců různého stáří. Transfer do Peradeniye a návštěva Královské botanické zahrady, založené v r. 1374, s více než 5000 druhy stromů a květin na ploše 60 ha. Přejezd na vysočinu krásnou horskou krajinou s romantickými čajovými plantážemi. Večeře a nocleh v oblasti Nuwara Eliye.
7. den:
po snídani prohlídka Nuwara Eliyi. Celá tato oblast je díky malebné přírodní scenérii a horskému klimatu jednou z nejoblíbenějších, ale zároveň nejchladnějších částí ostrova. Je zde dodnes patrný britský vliv, projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Město je srdcem oblasti, kde se pěstuje světoznámý cejlonský čaj. Během návštěvy zavítáte na čajové plantáže a do továrny na zpracování čaje. Přejezd do Colomba, ubytování v hotelu v blízkosti Colomba, večeře a nocleh.
8. den:
po snídani prohlídka hlavního města ostrova. K vidění jsou zde buddhistické a hinduistické chrámy, mnoho budov vystavěných v době kolonizace Brity či známý bazar Pettah, kde budete mít možnost nakoupit suvenýry. Kontrastem jsou pak moderní čtvrti s vysokými mrakodrapy. Večeře a nocleh v hotelu v Colombu.
9. den:
po snídani transfer do hotelu dle vašeho výběru.
10.–12. den:
individuální pobyt v hotelu na pláži.
13. den:
dle letového řádu transfer na letiště do Colomba a odlet s mezipřistáním zpět do ČR.
14. den:
přílet do ČR.
Povinné příplatky
vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 990 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR.
Země
Srí Lanka
Trasa zájezdu
Colombo • Sigiriya • Dambulla • Anuradhapura • Polonnaruwa • Habarana • Matale • Kandy • Pinnawala • Peradeniya • Nuwara Eliya • Colombo • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
Cena nezahrnuje vstupy, doporučená částka (150-180 USD).
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha–Colombo–Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku, v optimální knihovací třídě • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu • 7 nocí v 2lůžkových pokojích v 3* hotelech během okruhu • 7× polopenzi • 4 noci s polopenzí v hotelu Coco Royal Beach*** • služby místního česky hovořícího průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Minimální počet účastníků
16.
Povinné příplatky
vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 990 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR.
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj během okruhu 10 990 Kč • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11

prodloužení po okruhu v hotelu dle výběru na 4 noci pro termíny v roce 2017: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive 6 490 Kč, hotel Tangerine Beach ***+ s polopenzí 4 990 Kč, hotel Royal Palms**** se snídaní 5 990 Kč • hotel Kogalla Village*** s polopenzí bez doplatku

prodloužení po okruhu v hotelu dle výběru na 4 noci pro termíny v roce 2018: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive
4 990 Kč, hotel Tangerine Beach ***+ s polopenzí 2 990 Kč, hotel Royal Palms**** se snídaní 3 990 Kč • hotel Kogalla Village*** s polopenzí bez doplatku

Informace o letu
Odlet: 30. 11. 0:00
Návrat: 13. 12. 0:00
(časy letů jsou pouze orientační)
Pořadatelem tohoto zájezdu je náš partner FIRO-tour a.s., IČ 27869237.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK