CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Pohodová Austrálie s českou průvodkyní, cena od 83 900 - 83 900 Kč

Zadejte alespoň 1 parametr pro výběr
Select country and destination
Rozšířené hledání
Pohodová Austrálie s českou průvodkyní - Austrálie

Pohodová Austrálie s českou průvodkyní starstarstar

Pohodová Austrálie s českou průvodkyní
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy
Stručný popis
25denní pohodový pobytově-poznávací zájezd se spoustou výletů, procházek, projížďek lodí, s návštěvou vinařství a lázní, a to vše s českou průvodkyní žijící v Melbourne.
Program

Victorie (Mornington Peninsula) je oblíbené rekreační místo, tvořící polostrov v Melbournském zálivu Phillip bay. Nachází se zde 200 vinic, z nichž asi 50 nabízí ochutnávky, to vše v krajině mezi klidným mořem, kde je krajina pokryta zelenými kopečky, na kterých se pasou výstavní, obvykle černé kravičky.


1. den: Odlet z Prahy


Odlet z Prahy s přestupy.


2-3. den: přílet do Melbourne - Mt Martha


Po příletu (obvykle v dopoledních hodinách) transfer do Mt Martha (40 AUD) a ubytování v soukromí v dvoulůžkových pokojích s výhledem do zahrady. Malé pohoštění na uvítanou. Poté vyhlídková projížďka podél malebné esplanady z Mt. Martha do Mornington, možnost koupání, procházky po nádherných plážích Phillip bay. Nákup jídla na další dny.


3. den: Mt Martha – Arthurs Seat, Sorrento – Mt. Martha


Výlet na Arthurs seat, (18 km ) nádherná 2km procházka “Seawinds gardens” s vyhlídkami na Port Phillip bay, Dromanu a zálivy Mt Marthy a Morningtonu, Rye, Rosebud, Sorrento. BBQ na vrcholku Arthurs seats, či dole u moře, dle přání účastníků, možnost posezení u kávy v restauraci na vrcholku s hezkým výhledem. Dojezd do Sorrenta, prohlídka městečka, procházka kolem oceánu, úchvatné skalní útvary, Bridgewater bay, ST. Pauls lookout – vyhlídka, 6 km zpáteční cesta.


4. den: Mt Martha – Cape Schanck – Mt. Martha


Výlet na Cape Schanck, nejjižnější bod Mornigtonské peninsuly. Procházka z horních skalních útesů po upravené cestě “boardwalk “ na Pulpit rock. Možnost prohlídky majáku, který je nejbližším majákem u města Melbourne. Pochod podél oceánu s nádhernými vyhlídkami na Bushrangers bay, délka 8 km, návrat stejnou cestou. Zbude-li čas, při pěkném počasí možnost odpoledního koupání na plážích Mt Marthy. Možnost BBQ kdekoliv cestou, či nákup Pizzy, souvlaky apod.


5. den: Mt Martha


Lehčí odpočinkový den, dopoledne překrásná procházka podél cliffs do městečka Mornington, 4 km, vycházka podél Main street, kde se koná každou středu Market, prohlídka pieru v Mornington, vyhlídková cesta k památníku Mathew Flinders. Odpoledne koupání. Možnost posení v některé z kouzelných restaurací podél Esplanady či podél Main street, nebo v Indické či Thajské restauraci.


6. den: Mt Martha


Návštěva Melbourne city, vyhlídková věž Eureka – nezapomenutelný výhled na všechny strany kolem Melbourne, Federation square, prohlídka a oběd (na náklady účastníků) China town, Melbourne Aquarium, dle přání návštěva Victoria Market – možnost nákupu suvenýrů, procházka podél řeky Yarry, za soumraku úchvatná podívaná na obrovské hořící pochodně před Crow Casino.


7. den: Mt Martha


Odpočinkový den, koupání, procházky atd.


8. den: Mt Martha – Phillip Island – Mt Martha


Výlet na Phillip island, vzdálený asi 1,5h jízdy z Mornigton peninsula, krmení pelikánů v San Remo, malebném předměstí Phillip island. Dle zájmu 11 km okruh (či část) – Cape Wollamai, úchvatný pohled na “The Pinnacles” . Prohlidka skalních útvarů Nobbies + Nobbies informačního centra. Možnost zahlédnout malé tučňáčky. Možnost 2 hodinové projížďky lodí k útesu, kde žijí tuleni, 100% garance shlédnutí (cena asi 72 $).


9. den: Mt Martha


Túra po některých z nesčetných vinařství na Mornigton Peninsula, možnost ochutnávky. Odpoledne koupání, nákup potravin před odjezdem na Wilsons promontory, kde je velmi limitovaná možnost nákupu.


10. den: Mt Martha – Wilsons Promontory


Odjezd směr Wilsons promontory 3,5h jízdy z Mt Martha. Ubytování v chatkách v Tidal river nebo okolí (palandy - spacáky a polštáře sebou). Jedná se o ekologické ubytování uprostřed krásné přírody. 7km túra k Tonge point. Vycházka na Pilar point a procházka po nedozírné pláži Norman bay, možnost koupání.


11. den: Wilsons Promontory


Little Oberon bay walk, překrásná túra 8 km okolo moře. Jedinečné, výhledy na ostrůvky kolem, písčité pláže bez lidí, křišťálově čisté, azurové moře, možnost koupání před zpáteční cestou na Little Oberon Bay a pak opět na Norman bay.


12. den: Wilsons Promontory


Whisky bay, Squeeky bay, Lilly pilly walk, Tidal river outlook, úžasné vyhlídky, bílé, liduprázdné pláže, krása – na kterou se nezapomíná.


13. den: Wilsons Promontory – Mt Martha


MT Oberon, výstup na nejvyšší vrcholek Wilsons promontory. Pohádkové výhledy do okolní krajiny, odpoledne odjezd zpět na ubytování v Mt Martha.


14. den: Mt Martha


Návštěva Mineral Hot Springs – přírodní thermální lázně s teplotami mezi 36 a 42 stupni, s minerály (bohaté na chloridy, boron, magnesium, potassium, sodium a přírodní soli) léčící revmatismus, artritidu, problémy nervového systému. Několik malých bazénků zasazených kaskádovitě do okolního prostředí, vrcholový bazén s výhledem na jednu stranu na oceán a na druhou stranu Phillip bay. Součástí je reflexology walk, Turkish steam bath, suchá sauna, přírodní jezírko s okolními lehátky pro krásu oka, odpočinková area s lavicemi apod. Snad nejhezčí lázně na světě, dostaly mnoho světových ocenění.


15. den: Mt Martha - Anglesea


První den ze série Great Ocean Road. Odjezd do Sorrenta, přejezd ferry na druhou stranu zálivu, na Queenscliff. Queenscliff – malebná rybářská vesnička s mnoha historickými rybářskými domky. Během 40ti minutové plavby je často možnost vidět delfíny, není garantováno. I bez nich je cesta příjemná pozorováním okolního pobřeží. Po dojezdu (auto sebou) prohlídka Queenscliff, dále zastávka na Point Lonsdale (maják) výhledy zpět na Portsea a Mornington Peninsula, dále zastávka na Barwon heads, Point Addis, kouzelné mořské scenérie. Ubytování: chatka v caravan park v okolí Anglesea.


16. den: Anglesea – Apollo Bay


Jízda podél Great Ocean Road s nezapomenutelnými výhledy na oceán. Kraj slavných surfařských pláží. Nádherné útesy. Návštěva vodopádu v NP Otway. Jízda stále podél moře, se zajížďkami na hezké vodopády Erskine Falls, Hopetoun, Sheoak falls, dle časovych možností. Zastávka v Lorne, významné surfařské středisko. Ubytování : Chatka mezi Lorne a Apollo Bay.


17. den: Apollo Bay – Bimbi park/Princetown


Vyhlídka z Apollo bay lookout, zastávka v Apollo bay. Procházka studeným pralesem – Mait rest.


Ubytování - chatka v Bimbi park (dle možností) s volně se pohybujícími se koalami v přímém okolí, či Princetown.)


18. den: Princetown – Port Cambell - Warrnambol


Odjezd směrem na 12 Apoštolů - Port Cambell National park, 91 km z Apollo Bay, vápencové útvary které ční až 70 metrů nad hladinou moře, uchvacující oceánské a skalnaté scenérie, nezapomenutelné pohledy na bizarní skalní útvary vytvořené divokým oceánem, pobřeží, kde ztroskotalo nesčetné množství lodí. Dále zastávky na Bay of Islands, Bay of Martyrs, Grotto, London Bridge, Loch Ard. Rozeklané, divoké pobřeží. Nocleh v okolí Warrnambol.


19. den: Warrnambol – Mt Martha


Odjezd směr Colac, Geelong, prohlídka waterfront v Geelongu. Dojezd do Melbourne, nocleh v Mt Martha.


20. den: Mt Martha


Poslední perly Mt Marthy, Briars, zastrčené pláže, které jsme nestačili navštívit, koupání, příprava na odjezd do Sydney. Na přání možné zajistit výlet: Plavání s delfíny ze Sorrenta., Moonlight sanctuary – procházka mezi wallabies a jejich krmení ve volné krajině.


21. den: Mt Martha - Sydney


Rozloučení s vaší průvodkyní a odlet do Sydney, dojezd na ubytování, dle možností procházka podél přístavu, Circular Quay, Sydney opera house.


22. den: Sydney


Pokračování v prohlídce Sydney, ferry na Manley procházka po Corsu, možná návštěva Taronga Zoo nebo Koala park, vyhlídková věž v Sydney, Rocks, Darling harbour.


23. den: Sydney


Návštěva Botany bay – turistické trasy okolo oceánu, Discovery centre - ukázka vlivu evropského osídlení při osidlování Sydney. Bondi Beach, jedna z nejslavnejších světových pláží.


24. den: Sydney - Praha


Odlet ze Sydney s přestupy do Prahy, přílet 25.den.
Cena zahrnuje
zpáteční letenky Praha-Melbourne, Sydney Praha, přelet Melbourne-Sydney, služby české průvodkyně 2.-20.den, ubytování dle popisu v soukromí či chatkách/cabins, transfery dle programu klimatizovaným vozem, trajekt ze Sorrenta do Queenscliff
Cena nezahrnuje
stravu, výlety a vstupy, transfery z/na letiště (cca 80 AUD), komplexní cestovní pojištění s pojištěním proti stornu

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.