CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Chile, Pro náročné: Chile a Peru: Latinskou Amerikou s českým průvodcem, ,

Pro náročné: Chile a Peru: Latinskou Amerikou s českým průvodcem, Chile, 2.5.2018, Dle programu

Pro náročné: Chile a Peru: Latinskou Amerikou s českým průvodcem

Pro náročné: Chile a Peru: Latinskou Amerikou s českým průvodcem
Termín:
2.5. – 13.5.2018
Změnit termín
Délka:12 dní / 11 nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Dle programu
Číslo zájezdu:118753898
89 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Chile a Peru: Latinskou Amerikou s českým průvodcem
Popis hotelu
Moderní hotel zařízený v tradičním stylu v oblasti pouště Atacama s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Měsíční údolí je vzdálené 15 min. Hotel disponuje internetem, bazénem, lázněmi, rastaurací atd. Pokoje jsou stylově zařízené a mají terasu.
Lety do Jižní Ameriky
Neděláte kompromisy ani co se týká letecké přepravy? Rozumíme, že každý z nás má jiné nároky a způsoby cestování, proto nabízím letenky pro cestu do Chile a Peru zvlášť.
Můžete si vybrat, jestli chcete letět do Santiaga a zpět z Limy co nejpřímějším letem (s 1 jedním přestupem), nebo zda zvolíte cestu delší, s více přestupy, ale zase levnější. Preferujete pohodlí a rychlost? Pak vám rádi nabídneme lety s premiové nebo business třídě. Chcete si na cestě do Jižní Ameriky udělat nějakou další zastávku? Není nic snazšího než nás kontaktovat a domluvit se na detailech.
1. den: SANTIAGO
Přivítání na letišti v Santiagu a transfer do vybraného hotelu. Odpoledne nás čeká prohlídka města s nejzajímavějšími památkami Santiaga. Odpoledne návrat zpět do hotelu.
2. den: SANTAGO - ATACAMA
Po snídani se rozloučíme se Santiagem a odletíme do Calamy, v poušti Atacama. Odtud se vydáme do San Pedro de Atacama skrze pohoří Domeyko. Odpoledne nás čeká výlet do Měsíčního údolí kam pojedete přes Salt Mountain Range a kde se nám naskytnou panoramatické výhledy na Údolí smrti. Nakonec s jedinečným západem sluncem v zádech, se vydáte na cestu zpět do San Pedro. Přenocování.
3. den: ATACAMA
Po snídani se vydáme na slané pláně v poušti, dále nás čeká laguna Chaxa a rezervace Flamingos National Reserve, kde se vyskytují 3 ze 6 druhů plameňáků na světě. Vystoupáme na vysoko položené pláně s lagunami Miscanti a Miñiques. Po obědě si prohlédneme městečko Toconao s půvabným kostelem San Lucas a věž Campanario. Později návrat zpět do San Pedro. Přenocování.
4. den: ATACAMA
Brzy ráno odjedeme ke gejzírům El Taito, které se nacházejí na nejvýše položeném místě na světě a které chrlí vodu jen 1x denně při úsitu, tvoří neobyčejné formace díky minerálům obsaženým ve vodě a vypouštějí vysoké mraky páry nad sebou. Lehký trek v okolí, kde si prohlédneme další místa s velkou geotermální aktivitou. Po snídani budete mít možnost vykoupat se přírodních horkých pramenech. Návrat do San Pedro. Odpoledne výlet do laguny Cejar, nacházející se přímo v srdci slanisek pouště Atacama, s extrémně vysokou koncentrací soli a lithia je koupání v této vodě ještě snažší než v Mrtvém moři. Budete mít možnost si tento jedinečný zážitek vyzkoušet a přitom pozorovat nádhernou okolní krajinou. Návrat do hotelu. Přenocování.
5. den: ATACAMA - LIMA
Dnes se rozloučíme s pouští Atacama a přes Santiago si to zamíříme rovnou k oceánu, do hlavního města Peru Limy, kde přenocujeme.
6. den: LIMA - CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Po vydatné snídaní (tak jak je v Peru zvykem) se vydáme do Cusca a po příletu přejedeme do Posvátného údolí (Valle Sagrado). Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do Posvátného údolí začneme na Awanacancha, malém komplexu, kde se potkáte s lamou, alpakou a vikuňou a místní nám ukáží, jak se vlna těchto zvířat zpracovává tradičním způsobem.Pak nás čeká opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit. Ubytování bude v hotelu v srdci Posvátného údolí.

7. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Dnes nás čeká výlet do lokalit Chincheros, Maras a Moray. V Chincheros, které leží cca 30 km od Cusca a je obklopeno celoročně zasněženými vrcholky hor, se každou neděli odehrávají indiánské trhy, tak jako před mnoha a mnoha lety, to vše na pozadí incké pevnosti Tupac Yupanqui. Poté se přesuneme do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, kde si prohlédneme ohromné oválné zemědělské terasy, shlížející na údolí Urubamba. Nakonec nás čeká prohlídka solných dolů z předkolumbovských dob v Maras.
8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Dnes budeme moci relaxovat i odpočívat v nádherném prostředí Posvátného údolí. Kdo však bude mít chuť může se vypravit na některou z aktivit např. na výlet do městečka Pisac s pestrobarevnými indiánskými trhy, na archeologické naleziště Tipon, Pikillacta a Andahuaylillas. Jestli ale vyhledáváte trochu akčnější zážitky, můžete se vydat na Ollantaytambo - Cachiccata Quarry trek, výlet na koni (ať už půldenní nebo celodenní), rafting (nebo dokonce kombinace koně + rafting), horská kola, via ferrata nebo paragliding.
9. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - MACHU PICCHU
Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde Vás čeká komentovaná prohlídka s průvodcem a volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd autobusem do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne ubytování v hotelu v Aqua Calientes, které leží pod Macchu Picchu.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem.
10. den: MACHU PICCHU - CUZCO
Dopoledne volný program.
Možnost vypravit se na horu Huyana Picchu nebo Machu Picchu Mountain, které obklopují samotnou citadelu a odkud se vám naskytne úchvatný výhled nejen na tento ztracený klenot ale rozsáhlé okolí - horské hřebeny a hluboká údolí.
Pozn: o vstupní povolení je nutné požádat s dostatečným předstihem, ideálně při objednání celého zájezdu.
Více o Machu Picchu a M.P. Mountain si můžete přečíst v našem článku publikovaném na ZDE

Odpoledne odjezd vlakem zpět do Cuzca a ubytování v hotelu.
11. den: CUZCO
Dnešní dopoledne bude směs klasického a exklusivního poznávání Cuzca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedete v protisměru většiny z nich. Začnete ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.

Odpoledne volný čas na individuální poznávání Cuzca nebo oblíbené aktivity jako lekce vaření, výlet na koních, čtyřkolkách atd.
12. den: CUZCO - LIMA / ODLET
Dnes se rozloučíme s Cuzcem a odletíme do Limy, odkud se budeme vracet zpět do Evropy, či pokračovat dále fakultativním prodloužením po Jižní Americe.
Prodloužení
Fakultativně pro Vás připravíme prodloužení pobytu např. s pobytem u jezera Titicaca, přeletem na Nazcou, kombinace s Amazonií, Bolívií atd.
Prodloužení: pobyt v Karibiku: ostrov Aruba
Využijte skvělou možnost odpočinout si po náročném poznávacím programu v Karibiku, na nádherném ostrově Aruba.
Připravili jsme pro vás dva balíčky na 5 nocí, které si ale můžete upravit, pokud si budete přát např. delší/kratší pobyt, jiný hotel a pod.
3* hotel Tropicana Aruba Resort & Casino se snídaní
4* Amsterdam Manor Beach Resort, se snídaní
Ceny zahrnují letenku z Limy na Arubu, transfer a ubytování.
Cena zahrnuje
* vnitrostátní letenky na trase Santiago - Atacama - Cusco - Lima
* letištní poplatky a palivové příplatky
* veškeré transfery a dopravu v Chile a Peru
* přepravu vlakem: Posvátné údolí - Aguas Calientes (Machu Picchu) - Cusco
* vstupy do všech památek dle programu
* ubytování: dle programu, ve dvoulůžkových pokojích. Seznam hotelů Vám zašleme na vyžádání
* stravování: snídaně + další stravování dle programu
* odborný česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
* zákonné pojištění pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
* mezinárodní letenku do Santiaga a z Limy (na přání zajistíme podle vašich preferencí)
* osobní výdaje
* spropitné průvodcům (obvykle 5-10 USD za osobu a den) – doporučeno, není povinnost
* zdravotní pojištění a připojištění
Pořadatelem tohoto zájezdu je náš partner MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o., IČ 00299766.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK