CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Slovinsko, Lehká turistika kolem Bledského jezera :: zájezd turistika, cena od 5 700 - 5 700 Kč

Zadejte alespoň 1 parametr pro výběr
Select country and destination
Rozšířené hledání
Slovinsko, Lehká turistika kolem Bledského jezera: zájezd turistika - Slovinsko - Bled

Slovinsko, Lehká turistika kolem Bledského jezera: zájezd turistika starstar

Slovinsko, Lehká turistika kolem Bledského jezera: zájezd turistika
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Polopenze
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Slovinsko, Lehká turistika kolem Bledského jezera :: zájezd turistika
Info
Země na ,slunečné straně Alp´. Tak blízké a přitom tak málo známé… Pojďte s námi poznávat zemi charakteristickou vysokými horami na severu, Jadranem na jihu a uprostřed hlubokými jeskyněmi. Slovinsko je bezesporu země fascinující krásy.

Po příjezdu do lázeňského městečka Bled, které je nazýváno branou do Triglavského národního parku a které leží přímo na břehu nádherně smaragdově zbarveného jezera se ubytujeme. V rámci několikadenního pobytu pod horskými velikány Julských Alp absolvujeme příjemné výlety po krásách této oblasti. Mimo jiné navštívíme působivou soutěsku Vintgar, která je 1 600 m dlouhá a 150 m hluboká, můžeme se nechat vyvézt lanovkou k vrcholu Vogel '1 922 m', odkud máme možnost fascinující túry nitrem Alp, nebo můžeme obdivovat krásy náhorní planiny Pokljušky.

Tento program má povahu lehké pěší turistiky a je vhodný také např. pro rodiny nebo starší turisty.
Více Info
Slovinsko je středomořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Severní část země zasahuje do jižní části Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část zahrnuje i část Istrie, díky této geografi i je podnebí Slovinska středozemní na pobřeží, alpské v severních pohořích a kontinentální na východě. Slovinské pobřeží je krátké '47 km', ale půvabné. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné šedobílé skalní stěny horských masivů.

Na území Julských Alp byl roku 1981 vyhlášen Triglavský národní park, který patří k největším ve Slovinsku. Slovinsko je nádhernou zemí se spoustou neobjevených krás, vhodné pro všechny romantické duše a ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou.
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně
1.den
Odjezd z ČR ve večerních hodinách
2.den
Příjezd do Triglavského národního parku, do městečka Bled, ubytování. Odpoledne možnost koupání v Bledském jezeře, prohlídka města, možnost návštěvy Bledského hradu, který se jako orlí hnízdo tyčí na útese nad jezerem
3.den
Pěší výlet kolem Bledského jezera a dále směrem k soutěsce Vintgar. Tato rokle je místem divokých peřejí, úžasně tyrkysových tůní a úzkých průrev. To vše lze obdivovat z vysutých dřevených lávek, které jsou vybudovány podél celé soutěsky
4.den
Přesun k impozantnímu Bohinjskému jezeru okolo něhož se strmí vrcholy Alp až do výšky přes 2 000 m. Možnost návštěvy velkolepého vodopádu Savica, dále pak výjezd lanovkou k vrcholu hory Vogel, odkud je krásný výhled na místní panorama. Stanice lanovky 'ski hotel Vogel' poslouží jako startovní bod túry nádhernou scenérií nitrem Julských Alp
5.den
Individuální program. Návrat do ČR

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.