CK INFO TRAVEL - Beroun


Jak si vybrat zájezd? Zkuste s námi. Ideální dovolená 2013 od více než 150 cestovních kanceláří, pro Vás vybereme tu správnou.

Zobrazované zájezdy z destinací v obrázku

Egypt-Tunisko-Řecko-Turecko-Španělsko

20 let praxe v cetovním ruchu

Důležité informace před odletem

Zájezdy CK - vyhledávač ->INFO před odletem

INFO před odletem - důležité informace a rady

Odlétáte na dovolenou a chcete si připomenout některé důležité věci před odletem? 

INFO O PASECH -  od roku 2012 musí mít každý cestující, tedy i infant (dítě do 2let), svůj vlastní cestovní pas případně občanský průkaz (do zemí EU). 1 CESTUJÍCÍ = 1PAS  více info zde

POZOR!! Při cestě do Egypta není akceptován rychlopas. Pas musí mít platnost min. 6měsíců od návratu z dovolené. Pokud již máte zaplacený zájezd, kontaktujte přímo egyptskou ambasádu, která ve výjimečných případech udělí vízum i do rychlopasu.

 

VÁHOVÉ LIMITY - TRAVEL SERVICE

od 01. 05. 2012 platí nový váhový limit. Přepravní podmínky letecké společnosti Travel Servise, a.s. určují váhové limity takto: 
- ekonomická třída - 15 kg/osoba na 1 zapsané zavazadlo a 5 kg na příruční zavazadlo
- vyšší cestovní třída - 25 kg/osoba na 1 zapsané zavazadlo a 5 kg na příruční zavazadlo
V případě překročení váhového limitu bude nadváha zpoplatněna.

Ekonomická třída:
do 8 kg - 20 EUR/500 Kč/směr (hrazeno v CK) nebo 30 EUR/750 Kč/směr (hrazeno na letišti) 
do 17 kg - 40 EUR/1000 Kč/směr (hrazeno v CK) nebo 50 EUR/1250 Kč/směr (hrazeno na letišti) 

doplatek za další zapsané zavazadlo:
do 15 kg včetně - 40 EUR/1000 Kč/směr (hrazeno v CK) nebo 50 EUR/1250 Kč/směr (hrazeno na letišti) 
do 23 kg včetně - 80 EUR/2000 Kč/směr (hrazeno pouze na letišti) 
do 32 kg včetně - 100 EUR/2500 Kč/směr (hrazeno pouze na letišti) 

Vyšší cestovní třída: 
do 7 kg - 20 EUR/500 Kč/směr (hrazeno v CK) 30 EUR/750 Kč/směr (hrazeno na letišti) 

doplatek za další zapsané zavazadlo:
do 25 kg včetně - 40 EUR/1000 Kč/směr (hrazeno v CK) 50 EUR/1250 Kč/směr (hrazeno na letišti) 
do 32 kg včetně - 80 EUR/2000 Kč/směr (hrazeno pouze na letišti) 
Maximální váha jednoho zavazadla je 32 kg.

TRAVEL SERVICE - Přepravní podmínky.

 

PLATNOST PASŮ:

Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Výše uvedené informace jsou určeny k základní orientaci. Proto doporučujeme  klientům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Informace o zemích - (zdroj: MZV) - ověřené informace o zemích, minimální platnosti pasů po plánovaném odjezdu z destinace, kontakty na české úřady v zahraničí  a další zajímavé informace

Bezpečnostní pravidla na letištích EU platná od 6.11.2006 - zakázané tekutiny do letadla, rozměry příručních zavazadel, bezpečnostní kontrola na letišti aj.

Státní svátky v zahraničí

Praha - Ruzyně - odletové časy -on-line letový řád najdete také na teletextu ČT1: strany 578 a 579, a TV Nova: strany 594 a 595 nebo posláním SMS ve tvaru: LET, mezera a číslo letu (např. LET SK4737) na číslo 9000609 (cena 9Kč). Zpoždění letadla většinou neznamená časové posunutí odbavení cestujících. Odbavovací přepážky mohou být posléze uzavřeny.

 

Odbavení cestujících na letišti v Ruzyni

Charterové odlety do zemí mimo schengenský prostor (např. Egypt, Turecko, ale i Velká Británie) jsou odbavovány na pražském letišti Ruzyně z přepážek na Terminálu 1.

Lety do zemí schengenského prostoru (státy EU mimo VB, navíc ještě Norsko, Island, Švýcarsko) jsou odbavovány na  Terminálu 2 v horním patře.

K odbavení menších letadel a některých zvláštních letů slouží nedaleké terminály Jih a Jih2 (pro běžné turisty nevyužívané).

Pro Vaše bezproblémové odbavení slouží na obou terminálech 122 přepážek. Při hledání přepážky, u které je odbavován Váš let, Vám pomohou přehledné orientační tabule nebo pracovník cestovní kanceláře či informační kanceláře.

 Dnem 1.10.2012 byla přepážka CK FISCHER na terminálu 2 zrušena. Bylo tak učiněno v souvislosti s přechodem na elektronické odbavení cestujících, kdy jsou klientům zasílány tyto dokumenty mailem.

 Od 02/2008 byla přepážka  Blue stylu přemístěna ke vchodu "I" (cca 20m od restaurace McDonald.

 30.8.2007 byla přepážka EXIM tours přemístěna ke vchodu "J" (cca 50m za McDonaldem v přízemí Terminálu 2). Tato přepážka je dostupná z parkoviště před Terminálem 1, tak i z horního parkoviště před halou Terminálu 2 (nutno sjet výtahem nebo eskalátorem dolů). Od jara roku 2010 přešel Exim na elektronické odbavení, kdy klienti po jejím vytištění mohou jít přímo k odbavení na přepážku letecké společnosti. Číslo přepážky se dozví z obrazovek v odbavovací hale.  

Některé CK (Snail travel, Eso travel, Alexandria, Shenkos, Firo ...) si zabraly přepážky na novém Terminálu 2, kde je více prostoru a klidu, ale nevýhodou je dlouhý přesun k Terminálu 1 při odletech ze starého terminálu, odkud se ve většině případů odlétá (do zemí mimo EU). Postupně ale všechny CK přecházejí na systém elektronického odbavení, kdy již s vytištěnými letenkymi (někdy stačí i platný cestovní doklad) přistupujete k odbavení. Jste ušetřeni zbytečných přesunů po letišti a zákazníci tento způsob sami uvítali. U některých velkých CK je v době odletů otevřeno jejich kontaktní místo, kde můžete případný dotaz nebo problém vyřašit.

 Sraz na letišti je standardně 2hod před odletem u zámořských přímých letů do USA nebo do Izraele bývá 3hod.

 Krátkodobé parkování na letišti je nejvýhodnější na vyhrazeném parkovišti pro odlety u terminálu 1 i 2, kde je parkování do 15minut zdarma. Pokud nestihnete z vyhrazeného parkoviště včas odjet, pak se platí každá započatá hodina 100,-Kč. Opakovaný vjezd na parkoviště je bohužel sledován kamerami a vjezd nemusí být povolen. Pro delší stání je výhodnější využít nadzemní garáže, kde 1hod je za 40,-Kč nebo pro dlouhodobé stání doporučujeme hlídané parkoviště cca 2km od letiště GO parking (odkaz je se slevou na parkování) s odvozem před letištní halu zdarma. Parkoviště funguje nonstop, je třeba jen počítat s časovou rezervou, odvozy zajišťuje minubus nebo tranzit.